Zniszczenie istotnych dokumentów

Każda firma wytwarza bardzo dużo różnego typu papierów. Pod słowem „papiery” znajdują się: umowy, tajne informacje – pozapisywane w czasie różnych badań, raporty z eksperymentów, informacje osobowe na różnych formularzach, dane o finansach itp.. Zależnie od specyfiki konkretnej działalności każda firma posiada multum dokumentacji, która często nie jest jej już potrzebne. Ale nie powinno się po prostu dokumentów zawierających ważne dane wynieść na śmieci.

firmowe dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

W każdym przedsiębiorstwie można dostrzec niszczarki, ale likwidują one najczęściej dokumenty, które na bieżąco przestają być potrzebne. Tak, więc jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów, to powinniśmy zamówić do tego specjalną firmę. Jest sporo firm, szczególnie w większych miejscowościach, które są w stanie zająć się fachowo likwidacją dokumentów. Jeżeli my sami chcemy pozostać rzetelną firmą, to powinniśmy korzystać z usług fachowców. Fachowa utylizacja dokumentów pozwala nam dochować obietnicy , którą złożyliśmy klientom, że istotne informacje pozostaną poufne. Wszystkie banki też nie mogą zapominać o odpowiedniej utylizacji dokumentów, bo wiadomości dotyczące finansów ich klientów też muszą być tajne.

Więcej informacji - & Recycling

Niszczenie dokumentów księgowych Każdy z nas porwał jakiś dokument na małe części części do wózków widłowych komatsu i wrzucił to do śmieci. Występuje niewielkie prawdopodobieństwo, żeby ktoś z tych śmieci te części papieru powyjmował i poskładał w logiczną całość, a potem jakoś wykorzystał. Ale, gdy jesteśmy księgowymi musimy mieć porządek w papierach.

zniszczone dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

A kiedy jakieś dokumenty powinny zostać zniszczone, to powinno się to dziać według konkretnych reguł - więcej. Co ważne dokumenty księgowe powinny przez pewien czas być w firmie, nie możemy ich po miesiącu po prostu wyrzucić. A wszystko o przechowywaniu dokumentów jest spisane w ustawie. Są tam również wypisane informacje, jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów księgowych. Dlatego nie można ich najzwyczajniej w świecie wyrzucić do normalnego kosza na makulaturę. Nikt również nie będzie darł na malutkie kawałki ton dokumentów, ani nie zacznie ich niszczyć w biurowej niszczarce. Trzeba do tego znaleźć konkretną firmę, z którą podpiszemy umowę i ta zniszczy każdy z niepotrzebnych już dokumentów.