Istota outsourcingu

Nazwa outsourcing czerpie z języka angielskiego. Outsourcing polega na przekazywaniu zadań, procesów do realizacji jednostce zewnętrznej.
Stawiając na podjęcie kooperacji z wyselekcjonowanym usługodawcą trzeba niesłychanie cierpliwie oraz dokładnie sprawdzić czy może on zagwarantować działania na wysokim poziomie w szczególności jeśli to będzie archiwizacja dokumentów Gdańsk.

Blok

Autor: Dan DeLuca
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno powinien być on sprofilowany w spełnianiu zadań z dyscypliny, jaką chcemy mu polecić do zrealizowania. Zależnie od wiedzy i priorytetów przedsiębiorstwa podejmują decyzje o tym, które ewentualne dziedziny jak też w jakiej formie mogą "outsourcować". Klient ma do wyboru outsourcing pełny bądź wybiórczy (sprawdź na happytree.com.pl). W pierwszym wypadku podpisuje umowę na kompleksową obsługę przez obcego usługodawcę, w pozostałym - dopełnia wyboru, jakie dziedziny objąć umową. Możliwość selekcji odpowiednich dziedzin aktywności pozwala na optymalne dopasowanie świadczonych usług do aktualnych potrzeb firmy.
Outsourcing ma różnorodne oblicza - zacząwszy od prostych projektów, usprawniających przebiegi biznesowe, powodujących podniesienie konkurencyjności jednostki, zredukowanie wydatków i po prostu ułatwiających życie, a skończywszy na skomplikowanych projektach, jakie prowadzą czasem do powstania "organizacji wirtualnej" albo też mogą przeistoczyć się w trwałe alianse strategiczne. Należy tutaj zwrócić uwagę, iż nie można Outsourcingu identyfikować i pomylić z umową zleceniem (Happy Tree odbierze Twoje zużyte tonery). W przeciwieństwie do wspomnianej umowy, outsourcing jest działaniem długookresowym i tworzy zupełnie nowy rodzaj więzi pomiędzy firmami.

Nie będzie to relacja dostawca-odbiorca, lecz partnerski układ, w którym obie strony mają zwyciężyć.
Zlecić można dla przykładu serwis sprzętów biurowych. Firma zewnętrzna zabierze zużyte tonery (zobacz utylizacja dokumentów) Gdynia to miasto w jakim odnajdziemy dużo firm trudniących się outsourcingiem.