Na co może mieć nadzieję osoba uzależniona zapisując się na terapię do ośrodka odwykowego?

Jeśli ktoś nie chce potwierdzić, że jest uzależniony wymaga pomocy. Ucieczka w alkohol i narkotyki niejednokrotnie staje się złudna. Do nałogu mogłyby przywieść nie tylko mieszanki psychoaktywne, lecz również czynności powodujące, że uwalniane są w naszym organizmie endorfiny.

Każdy ośrodek odwykowy prowadzi terapię grupową oraz indywidualną. Dla każdego pacjenta opracowywany jest indywidualny program terapeutyczny, który uwzględnia indywidualne okoliczności, jakie powodują postęp choroby. W ośrodku leczenia uzależnień można zgłosić się na parotygodniowy pobyt stacjonarny, który obejmuje opiekę medyczną, psychoterapię, całodniowe wyżywienie oraz spędzanie nie zajętego czasu w przyjemny sposób. Odwyk z Alkater - (odwyk warszawa) prowadzony może być również w postaci pobytu dziennego. Na cały okres leczenia pacjentom ośrodka należy się zwolnienie lekarskie. Odwyk narkotykowy prowadzony jest w każdym ośrodku na zasadach wzajemnej akceptacji i zrozumienia.
Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
mężczyzna w okularach

Autor: David Russo
Źródło: http://www.flickr.com

oferty

Autor: Shock
Ośrodek odwykowy może sugerować terapię pobytową, która zajmuje pięć tygodni. Pierwszy tydzień pobytu w ośrodku poświęcony jest odtruwaniu ciała. Do ośrodka bardzo często przyjmowane są osoby nietrzeźwe lub pod wpływem innych psychoaktywnych preparatów. W czasie pierwszego tygodnia pobytu wykonywanych jest mnóstwo badań po to, aby stwierdzić w jakim stanie jest uzależniony. Na podstawie obserwacji osoba poddana jest detoksykacji z medycznym zabezpieczeniem. Po detoksykacji przeprowadzana jest rozmowa z terapeutą nałogów i psychologiem. Czas pobytu w takim ośrodku, to nie jedynie kuracja, lecz także komfort. Ośrodki mają pokoje dwu- i jedno- osobowe.

W każdym pokoju jest tv i bezprzewodowy internet. Kuracja jest prowadzona w dwóch różnorodnych salach terapeutycznych. Sala do zajęć grupowych wyposażona jest w najnowszy sprzęt, który zezwala na prowadzenie zajęć terapeutycznych.