Tag Archives: alkohol

alkohol

Jeżeli zostałeś personą, która chowana była w sposób tzw. bezstresowy, czyli rodzice gwarantowali Tobie tysiące różnorodnych zabawek, którymi nie posiadałeś czasu się bawić, ponieważ zawsze miałeś w dłoni jakiś słodki kąsek, to potencjalnie zostałeś częstym tymczasowym lokatorem u dentysty.
Jeśli dodatkowo w życiu dorosłym dalej postępowałeś w analogiczny, niewłaściwy wszakże wariant, to prawdopodobnie pojawi się sytuacja, gdy zamiast uzębienia będziesz co tydzień czyścić swoje sztuczne uzębienie.

Continue reading “Z czego tworzony jest implant dentystyczny i czy zabieg jego wstawienia okazuje się być przykry?” »

Jeśli ktoś nie chce potwierdzić, że jest uzależniony wymaga pomocy. Ucieczka w alkohol i narkotyki niejednokrotnie staje się złudna. Do nałogu mogłyby przywieść nie tylko mieszanki psychoaktywne, lecz również czynności powodujące, że uwalniane są w naszym organizmie endorfiny.

Continue reading “Na co może mieć nadzieję osoba uzależniona zapisując się na terapię do ośrodka odwykowego?” »

Problem uzależnienia od alkoholu dotyka ludzi w naprawdę różnym wieku i różnej płci. W społeczeństwie aktualnie jeszcze pokutuje przekonanie, że jest to przypadłość dotykająca przede wszystkim panów. Tymczasem coraz więcej kobiet także boryka się z problemem uzależnienia od alkoholu. Na szczęście obecnie na wysokim poziomie kształtuje się świadomość tego, jak dochodzi do powstania uzależnienia oraz jakie metody leczenia okazują się być skuteczne.

Continue reading “Problem uzależnienia od alkoholu – problem, który wymaga stosownych działań” »

Usłyszawszy w rzeczywistości o jakiejś terapii pierwszą rzeczą, o której rozmyślamy to zgraja czubków, pośród których mamy zasiąść. W rzeczywistości jednak terapie, szczególnie te psychologiczne, wcale nie znaczą, iż jesteśmy "stuknięci", lecz że mamy w posiadaniu najzwyczajniej pewnego rodzaju problemy, z którymi wcale nie dajemy sobie sami rady.

Continue reading “Terapia – jej rodzaje i objaśnienie, kto ma możliwość się na nią bez przeszkód udać” »