Schodźmy z wagi mądrze

Po raz kolejny idzie wiosna, a my nie możemy się wcisnąć w spódnicę z zeszłego sezonu. Z przerażeniem patrzymy na swoje odbicie. Daje się zauważyć, że za bardzo sobie pofolgowaliśmy zimowa porą i teraz musimy coś uczynić z tą oponką, którą zmagazynowaliśmy przez kilka ostatnich miesięcy. Do głowy od razu przychodzą nam wszelkie błyskawiczne diety, które w krótkim czasie poprawią naszą figurę.

Przecież zależy nam na czasie - lato już tuż tuż i będziemy chcieli zaprezentować się innym na plaży.

Ale takie szybkie odchudzanie nie da żadnych trwałych wyników. Dodatkowo, może zakończyć się efektem jo- jo. Aby zgubić zbędne kilogramy i zachować piękną figurę na dłużej potrzeba na to więcej niż parę dni głodówki.

Kluczem do sukcesu będzie prawidłowa dieta, bogata we wszystkie składniki odżywcze a także codzienny ruch. Tylko jeśli te oba punkty będą się razem przeplatać, zdobędziemy założony cel. Nie chodzi o to, aby przez miesiąc dobrze się zachowywać, a kiedy już stracimy zbędne kilogramy, powrócić do starych nawyków. Należy odmienić nasz sposób życia w zupełności, jedynie wtedy odniesie to rezultat -

Dietetyk Kraków - Justyna Pampuch

Autor: Will Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, nie chodźmy nigdy głodni.

Czy chcesz dowiedzieć się czegoś nowego na przedstawiany temat? Jeżeli tak, to świetnie, ponieważ ta oryginalna strona na pewno również Cię zainteresuje.

Jeżeli dopuścimy do takiej sytuacji, będziemy chcieli błyskawicznie zapełnić żołądek i będziemy wrzucać w siebie, co nam wpadnie w rękę. Powinniśmy się też nauczyć przygotowywać samodzielnie posiłki. Na blogach możemy znaleźć mnóstwo interesujących przepisów. Postarajmy się, aby nasze dania były kolorowe i niebanalne. Zupa kokosowa, czy też zupa soczewicowo-kokosowa to potrawy nie tylko pożywne, ale i nietuzinkowe, których przygotowanie da nam wiele frajdy. Także swoim najbliższym powinniśmy samodzielnie przygotowywać posiłki. Obiadki dla niemowląt powinniśmy przyrządzać jedynie ze świeżych i sprawdzonych produktów - .

Gdy zmienimy swój sposób odżywiania, okaże się, że świetnie oddziałuje to na cały nasz organizm. Można zauważyć zależność dieta a włosy. Jeśli zaczniemy się zdrowo odżywiać, nasze włosy nabiorą połysku i będą silniejsze. Najlepszą odżywką dla nich są świeże owoce i warzywa.