Obecnie język obcy to mus

Otwarcie na świat wymaga całkowitego przygotowania. Można się z tego typu postulatem zgodzić nie wiedząc do końca o co w tym chodzi. To raczej logiczne, zawodowcy zawsze są w pełni przygotowani, nawet, gdy nie do końca mają najlepsze samopoczucie.

W tym tekście rozwiniemy temat skutecznej międzynarodowej komunikacji. Parafrazując znane wszystkim

Flaga angielska

Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com

powiedzenie, jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o języki obce, dość często za dużo tracimy, jako ludzie, właściciele firm, ludzie biznesu, kiedy nie potrafimy się dobrze porozumieć z naszymi międzynarodowymi partnerami. Warto to zmienić, ponieważ otwiera to zupełnie nowe rynki, znajomości, biznesowe szanse.

Gdy w czasach socjalizmu mieliśmy w sumie tylko jednego partnera gospodarczego wystarczyła znajomość rosyjskiego. Zresztą, byliśmy nauczani go od samego początku, w szkole. Nie było kursów w dzisiejszym pojęciu, nie było możliwości uczenia się pozostałych języków w sposób profesjonalny. Właściwie byliśmy w stanie uczęszczać do kogoś na korepetycje albo samemu uczyć się z pomocy naukowych, lecz to wszystko było utrudnione. Bo na przykład aktualnie, w wielkich ośrodkach miejskich dostęp do różnego rodzaju kursów, gdzie wykładane są różnorodne języki obce, to coś zwyczajnego, coś pewnego.

Flaga na wietrze

Autor: _dChris
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonale zdają sobie z tego sprawę ludzie, którzy mają swoje przedsiębiorstwa i chcą wypłynąć na szersze wody. Potrzebują poznać godnych zaufania zagranicznych kontrahentów, z jakimi będą w stanie realizować wspólne projekty. Do tego istotnie potrzebny jest obcy język. Językiem międzynarodowym jest angielski i to jego znajomość jest w najwyższym stopniu potrzebna, jednakże znajomość innych języków naturalnie zwiększa nasze szanse na bardziej korzystne zawodowe perspektywy (zobacz: przysięgły języka angielskiego Zenon Styczyrz).

Wiedzą o tym właściciele biur tłumaczeń, do których zgłaszają się właściciele różnych przedsiębiorstw prosząc o tłumaczenia na różne, dość często niespotykane obce języki. Jedynie najlepsze firmy mają w swojej ofercie kilka języków obcych i usługi dodatkowe (tłumaczenia internetowe języka angielskiego), ale bardziej od ilości liczy się jakość. Pamiętajmy więc o tej prawdzie, gdy będziemy szukali profesjonalnych tłumaczeń. Gdzie odnaleźć najlepszą ofertę? Najlepsza jest „poczta pantoflowa” lub internet. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy tłumacz i nazwy miasta (przykładowo, tłumaczenia (tłumaczenia ukraiński) Katowice) otrzymamy szereg ciekawych ofert.