Jak dbać o pochwę? Jakie działania podjąć? Jakiego rodzaju środki są do tego najbardziej właściwe?

Każda z kobiet musi zadbać o swoje najbardziej wrażliwe części ciała. W tym celu należy pomyśleć o najbardziej odpowiedniej higienie intymnej, która zapewni uczucie świeżości oraz komfortu przez cały czas. Tego typu higiena na pewno też uchroni przed różnymi infekcjami. Trzeba o tym wiedzieć, ponieważ jak równowaga naturalnej flory bakteryjnej pochwy zostanie zaburzona to rośnie niebezpieczeństwo zakażeń oraz podrażnień.

kosmetyki

Źródło: pixabay.com
Na szczęście istnieje rzeczywiście wiele środków, które wpływają na najlepszą kondycję tych bardzo intymnych miejsc ciała. Jednym z tego rodzaju preparatów jest Lactovaginal. Używa się go dla przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy- czytaj całość tutaj. Substancją czynną tegoż leku są żywe pałeczki mlekowego kwasu, mają one za zadanie rozłożyć znajdujący się w pochwie glikogen do kwasu mlekowego gwarantują właściwą kwasowość (pH) pochwy.

Innym wartym uwagi lekiem jest Mucovagin. Ma on bardzo dużo zalet, przede wszystkim nawilża i regeneruje okolice intymne, załagadza stany zapalne oraz podrażnienia, a to takie działania ma wpływ na bardziej właściwe samopoczucie oraz poprawę jakości życia seksualnego. Kolejny ciekawy preparat to Iladian, który wpływa korzystnie na mikroflorę pochwy. Preparat polecany jest szczególnie dla kobiet, które dość często korzystają z basenu, sauny lub w okresie kuracji antybiotykowej. I na koniec jeszcze jeden lek - Lacibios femina.

Czy prezentowany artykuł jest Twoim zdaniem ciekawy? Jeśli tak sądzisz, to kliknij również na pełny opis, który zawiera podobnie istotne dane.

Ma cudowną kompozycję dwóch szczepów probiotycznych bakterii, jakich efektywność i działanie mogą potwierdzać różnorodne badania wykonane przy udziale kobiet z różnych stron świata, w tym także Polek. Więcej na ten temat: iladian możesz znaleźć tutaj

kobieta

Autor: ELITE
Źródło: ELITE
Ponadto zawsze najlepiej stosować się do następujących rad. Na co dzień najkorzystniej podmywać się raz dziennie. Jednakowoż w trakcie miesiączki nie wystarcza mycie tylko rano i wieczorem, ale w miarę potrzeby. Latem tym bardziej częściej, ponieważ krew jest świetną pożywką dla bakterii. Najbardziej korzystnie myć się bieżącą wodą pod prysznicem albo w bidecie, wykonując ruchy od przodu do tyłu. Dzięki czemu uniknąć jesteśmy w stanie przenoszenia różnych bakterii z odbyt do pochwy. Stosując się do tego, a jednocześnie wykorzystując wspomniane wcześniej preparaty, możemy być pewni, że nasza pochwa będzie w świetnej formie.