Najchętniej stosowane rodzaje kosmetyków w Polsce

Podobnie jak kobiety z innych krajów, także Polki stosują wiele różnorodnych preparatów. Ich rodzaj zależy od wymagań skóry oraz od typu urody. Nie wszystkie kobiety zresztą stosują dużą ilość kosmetyków, sporo z nich minimalizuje środki do makijażu dążąc do naturalnego wyglądu.

Poza tym panie takie wykorzystują przykładowo popularny krem do twarzy, maseczki lub balsamy w trosce o kondycję skóry. Preparaty kosmetyczne mogą być również przydatne przy rozmaitych schorzeniach skóry, na przykład w przypadku wystąpienia trądziku w łagodnej formie. Powinno się pamiętać jednak, że ostry i nawracający trądzik w każdym przypadku wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą. Obecnie marek kosmetyków jest coraz więcej i czasami nie wiadomo, jakie kosmetyki wybrać. Jednym z głównych warunków jest jednak koszt produktu. Są na szczęście firmy wytwarzające dobrej jakości, ale niezbyt drogie środki do pielęgnacji i makijażu.

Marki polskie

k

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com

Duża liczba kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielu polskich środków potrzebuje na co dzień. Często bowiem nazwa marki na to nie wskazuje, jak to jest przykładowo w przypadku produktówx.

Masz ochotę chłonąć dalej zajmującą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj dermokosmetyki krem nawilżający na następnej witrynie.

Wiele kosmetyków z Polski jakością nie odbiega od zagranicznych produktów, dlatego są godne wypróbowania i polecenia. Sztandarową polską firmą produkującą kosmetyki jest Ziaja. Ogromną popularność zyskały w ostatnim czasie środki tej marki, przede wszystkim ze względu na swoją skuteczność oraz stosunkowo niskie ceny. Ponadto w sprzedaży są także profesjonalne kosmetyki do makijażu rodzimych firm. Przykładowo polski tusz do rzęs

Dla alergików

Na dzień dzisiejszy bardzo powszechnym problemem są rozmaite uczulenia. Z tego powodu również producenci kosmetyków uwzględniają to w składzie wytwarzanych środków tak, aby mogły być stosowane do wrażliwej skóry i nie wywoływały uczuleń. Do tego rodzaju firm niewątpliwie należy marka. Produkty te znane i rozpoznawalne są przede wszystkim po tym, że nie mają zapachu. Dzięki ograniczeniu substancji zapachowych często udaje się stworzyć środek przyjazny dla alergików. Oprócz tego kosmetyki tej marki znane są ze swojej wydajności i skuteczności przykładowo w walce z niedoskonałościami skóry.