Czym jest resekcja rękawowa żołądka i w jaki sposób wygląda operacja na balon żołądkowy?

Resekcja rękawowa żołądka to obecnie dość nowy i innowacyjny zabieg, który nie jest jeszcze aż tak znany. Niemniej jest on dzisiaj przeprowadzany coraz częściej, ponieważ charakteryzuje się dużą skutecznością i praktycznością. Na czym polega ten zabieg?

Polega on na usunięciu około 85 procent żołądka , jaki jest usuwany przy użyciu szczególnych urządzeń poza organizm. Rzecz jasna zmniejszenie objętości żołądka sprawia, że pacjent nie zdoła przyjmować tak sporej ilości pokarmów jak wcześniej. W związku z tym zabieg ten jest niezmiernie skuteczny jeśli chodzi o leczenie otyłości, albowiem można powiedzieć, że daje on na pewno najwięcej korzyści i cechuje się najlepszą skutecznością.

żołądek

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com

Zabieg ten znany jest obecnie również jako balon żołądkowy. Jeśli chodzi o samą formę przeprowadzenia zabiegu to trwa on zwykle około 90 minut i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Zaczekaj minutę! Zaciekawił Cię artykuł? Masz chętkę na dalsze dodatkowe info? To miłe. Kliknij w podany link i przenieś się do witryny z wątkami na ten temat.

Po zakończeniu zabiegu konieczne jest zostanie w szpitalu przez parę dni, chociaż warto napomknąć, że chory dopiero po kilku tygodniach może wrócić do całkowitej aktywności. Zaraz po zabiegu potencjalne jest wystąpienie bólów w okolicy jamy brzusznej, ale jest t rzecz zupełnie naturalna, jaką nie powinno się się niepokoić. Po zabiegu w ciągu 24 godziny trzeba też zrealizować zdjęcie rentgenowskie, ponieważ pozwala ono ocenić wyniki dokonanego zabiegu.

żolądek

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com

Istotnie taki zabieg musi być zrealizowany przez profesjonalnych, doświadczonych oraz wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, jacy posiadają wielkie doświadczenie i wysokie kwalifikacje.

Zobacz, czy spodoba Ci się proponowana oferta. Oferujemy produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie wahaj się i dowiedz się, w jaki sposób pracujemy.

Nie każdy także może być poddany takiemu zabiegowi. Mimo tego, że jest on przeznaczony do kurowania otyłości, to zabieg ten jest na przykład poświęcany pacjentom, jacy nie odczuli widocznych rezultatów podczas leczenia za pośrednictwem regulowanej opaski żołądkowej.

Współcześnie mnogość klinik proponuje realizację tego zabiegu, wskutek tego jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy ów zabieg będzie dla Ciebie stosowny to warto zdobyć na jego temat jeszcze więcej wiadomości, i także skonsultować się z medykiem, który z pewnością ustali czy przeprowadzenie tego zabiegu u Ciebie jest możliwe.