Korekcja nosa i ust bez użycia skalpela

Sporo osób dzień w dzień walczy z własnymi kompleksami. Badania naukowe dowodzą, iż brak akceptacji swojego wyglądu w dużym stopniu ma wpływ na całe nasze życie. Jak sobie poradzić z niezgrabnym nosem, lub ze znienawidzonymi opadniętymi kącikami ust?

Często rezygnujemy z polepszenia swego wyglądu, ponieważ boimy się operacji plastycznej oraz jej rezultatów. Odstrasza nas również długi okres rekonwalescencji, bolesne rany i konieczność noszenia opatrunków. Zazwyczaj też osoby, które poddają się operacjom plastycznym, są wyśmiewane i nazywane próżnymi. Na szczęście, zdobycze nauki i medycyny, pozwalają dziś na nieinwazyjne zabiegi, dające szansę na wymarzony wygląd. Najczęściej wybierane są bezoperacyjna korekcja nosa oraz modelowanie ust. Zabiegi są bezinwazyjne, trwają zaledwie 30-50 minut, a rezultaty są widoczne momentalnie. Jak to się dzieje?

twarz

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Modelowanie ust w salonach medycyna estetyczna odbywa się przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego o konsystencji żelu. Kwas ten jest naturalnym składnikiem w organizmie człowieka, nie jest więc traktowany jako substancja chemiczna, nie ma więc problemu komplikacji – z zastrzeżeniem, że zabieg zostanie wykonany przez doświadczonego lekarza. Żel wprowadza się pod skórę warg za pomocą cieniutkiej igły. W czasie zabiegu można zwiększyć objętość dolnej albo górnej wargi, poprawić kontury ust oraz podnieść opadnięte kąciki. W związku z tym, że kwas hialuronowy dogłębnie nawilża, usta po zabiegu stają się wyraźnie gładsze, jędrne, poprawia się również ich naturalna barwa. Efekt zabiegu utrzymuje się do 12 miesięcy, po upływie tego czasu należy go powtórzyć.

Równie bezpieczna oraz skuteczna jest korekcja nosa, pozwalająca na pozbycie się nielubianego garbu, czy uzupełnienie ubytków oraz skorygowanie proporcji. Oczywiście, w czasie takiego zabiegu nie da się zmienić wielkości nosa, w takiej sytuacji potrzeba będzie interwencja chirurgiczna - sprawdź zabiegi medycyny estetycznej . Znaczącą zaletą zabiegu nieinwazyjnego jest to, że pacjent otrzymuje znieczulenie znieczulenie dr numb miejscowe, jest zatem w pełni świadomy i na bieżąco może wskazywać, co jeszcze chce zmienić w kształcie nosa – dzięki temu wynik zabiegu będzie dokładnie odpowiadać jego oczekiwaniom.