Implanty zębów – istotne wiadomości

Uzupełnienie deficytów zębowych z pomocą stomatologicznych implantów to rozwiązanie, jakie zgodnie rekomendują najlepsi profesjonaliści w naszym kraju jak też na świecie.

Implantologia umożliwia odtwarzanie straconych zębów za pomocą wkrętów tytanowych imitujących korzeń zęba. Tego rodzaju rozwiązanie zapewnia podparcie tak dla pojedynczych jak też rozległych protetycznych uzupełnień. Implant to śruba tytanowa, jaka po ulokowaniu w dziąśle (a dokładniej mówiąc pod nim) dzięki swej biozgodności ulega osseointegracji tzn. trwałemu zjednoczeniu tytan – kość, dzięki czemu odwzorowuje korzeń postradanego ząbka. Współcześnie jest to najlepszy sposób na uzupełnienie zarówno braku pojedynczego ząbka, jak także braków wielozębowych oraz całkowitego bezzębia. implanty zębów Kraków stanowi przeto podwalinę dla wypełnienia braku zębowego. Dopiero na implancie przymocowuje się koronę, most czy też protezę zatem zauważalną część zęba.

hiv test

Źródło: flickr.com
Wykorzystanie implantów wyklucza konieczność urazowego polerowania zębów pod uzupełnienia w postaci mostów jak też zapobiega zanikowi nieobciążonej kości wyrostka zębodołowego, który to uwiąd manifestuje się nieładnym obniżeniem poziomu dziąseł jak też zanikiem naturalnego biegu wypukłości dziąseł. Zabiegu implantacji możemy dokonać tak zaraz po usunięciu ząbka, jak też w obszarach wieloletniego braku ząbków. Trzeba jednakże pamiętać o tym, iż w miarę upływu okresu od usunięcia zęba, warunki kostne ulegają pogorszeniu, ze względu na zanik nieobciążonej kości.

Warto zatem uzupełniać brakujące ząbki jak najszybciej. Jeżeli chodzi o implanty zębów Łódź jest miastem w którym bez problemu odnajdziemy trudniącego się tym stomatologa.