Sposoby na bolące stawy

Jeżeli boli staw, odruchowo staramy się go ochraniać - pomimo iż wcale nie łagodzi to niedomagania. Niestety nieużywany staw staje się sztywny po czym każdy ruch staje się jeszcze w wyższym stopniu bolesny.
Najistotniejsze zatem będzie złagodzenie bólu jak też właściwe leczenie.

Dotkliwe bóle stawów jest to dolegliwość niesłychanie dotkliwa - blokuje ona możliwość zwykłego poruszania się. Kłopotem staje się wstawanie, albo klękanie, natomiast proste na co dzień działania są prawdziwą męczarnią. Gdzie więc tkwi przyczyna bólu jak też czy sami zdołamy z nim walczyć? Głównym czynnikiem wpływającym na przeciążenie stawów, a w następstwie na ich obrzęk jest otyłość. W szczególności tyczy się to stawu biodrowego oraz kolanowego. Stąd pierwszym krokiem do pozbycia się stanu zapalnego stawu, jest odchudzanie poprzez wykorzystanie należytej diety jak też nieduży, umiarkowany ruch, nieobciążający stawów. Ważne jest również unikanie przesadnego przeciążania bolących stawów np. klękania jak też kucania przy bolących kolanach. Jeżeli dojdzie do zniszczenia stawu biodrowego albo kolanowego, definitywnym wyjściem jest jego wymiana na endoprotezę.
okulary

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
technika
Jak chronić stawy? Nie bez znaczenie pozostaje sposób żywienia się. Na schorzenia stawów wyjątkowo narażone będą jednostki z niedostatkiem tak ważnych witamin jak A, C a także E i selenu. Owe cenne składniki odkryjemy głównie w warzywach oraz owocach. Beta-karoten przetwarzany w układzie na witaminę A obecny jest w marchewce, melonach oraz morelach. Witamina C znajduje się przede wszystkim w czerwonej a także żółtej papryce, pomarańczach, brukselce jak też ziemniakach.

Ażeby uzupełnić niedostatek witaminy E, wskazane jest sięgnąć po orzechy, pestki słonecznika, oliwę z oliwek jak też owoce awokado, natomiast niedobór selenu możemy wyrównać przez jedzenie - jedzenie szamotuły pełnych ziaren zbóż, jaj, ryb skorupiaków. Należy także przyjmować suplementy mieszczące kolagen, dla przykładu 4flex.