Zdrowe uzębienie? Nie wystarczy czyszczenie ząbków – zatroszcz się o czystość jamy ustnej

Zdrowe zęby wymagają przestrzegania kilku prawideł higieny jamy ustnej. Przeczytaj, czy dość odpowiednio troszczysz się o swe uzębienie.
Zadbana jama ustna wymaga takich akcesoriów jak: szczotka do oczyszczania ząbków, nić dentystyczna jak też płyn do płukania jamy ustnej.

Najistotniejsza jest szczoteczka.

Ona jest wprost niebanalna - szczerze zalecamy tę ofertę (http://www.hipokrates-olesnica.pl/ginekolog/). Jeśli chcesz pogłębić zakres swej wiedzy na taki temat, to kliknij ten odsyłacz.

Może to być szczoteczka elektryczna czy też tradycyjna, istotne, ażeby posiadała całkiem delikatne włosie. Nadto sztywne rani dziąsła oraz wywołuje krwawienia. Na rynku dostępne są również szczotki z twardą szczeciną, jednak rekomenduje się je do oczyszczania protez, nie zaś ząbków. Główka szczotki musi być elastyczna, ażeby umożliwić gruntowne wyczyszczenie wszelakich zakamarków, zaś rączka musi znakomicie leżeć w dłoni. Szczotkę warto wymieniać co 3 miesiące. Pastę dobierz do potrzeb zębów (bielącą, do czułych dziąseł, silnie odświeżającą). Gdy nie masz szczególnych ambarasów z ząbkami, użytkuj pasty o wszechstronnym działaniu.

komórki

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
W higienie jamy ustnej niezbyteczna jest także nitka dentystyczna. Oczyszczaj za jej pomocą przestrzenie pomiędzy zębami przed każdym myciem. Na pewno przyda się również tzw. "skrobaczka" do języka, jaka wyeliminuje z niego nalot. Do oczyszczania języka nie użytkuj szczoteczki, bo w ów sposób przekażesz mikroorganizmy z języka na uzębienie. Trzeba płukać również jamę ustną specjalnym płynem, który dochodzi do miejsc niedostępnych dla szczotki.

Taki płyn zabija mikroorganizmy, uniemożliwiając odkładanie się płytki nazębnej, a także odświeży nasz oddech. Będzie bardzo przydatny przy częstych stanach zapalnych w obrębie jamy ustnej. Za każdym razem kupuj płyny bezalkoholowe, bowiem pozostałe wysuszają śluzówkę.