Jakimi korzyściami charakteryzują się licówki i jakie niedoskonałości można by za ich pomocą zlikwidować?

Jeśli niezbyt równe jedynki, trwałe przebarwienia albo szpary między zębami sprawiają, że niezbyt chętnie się uśmiechamy, to licówki spowodują, że odzyskamy pewność siebie.
To cienkie płatki porcelanowe, które się przykleja na przednią powierzchnię zębów i ukrywa się w ten sposób defekty estetyczne.

zęby

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Przy wykorzystaniu licówek można by rozjaśnić zęby oraz nadać im śliczny kształt oraz barwę.

Jeśli absorbują Cię prezentowane w niniejszym materiale tematy i masz chęć zobaczyć więcej informacji na taki temat - wejdź tu masaż gorącymi kamieniami bydgoszcz!

Można by również wydłużyć je i poszerzyć a także zlikwidować szpary między zębami. Licówek używa się również do małej korekty ustawienia zębów dla przykładu w wypadku małego stłuczenia czy skręcenia przede wszystkim siekaczy dolnych. Cel ten się uzyska, gdy wybierzemy odpowiednią grubość licówek. Jednak te nakładki nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Licówki jest to doskonałe rozwiązanie tak dla osób, które rozjaśnić pragną kolor zębów i zachować ich naturalną barwę oraz ukryć trwałe przebarwienia. Licówki zakłada się także w wypadku nieestetycznych bruzd albo niewielkich uszkodzeń zębów przykładowo pęknięć, startych albo ukruszonych brzegów oraz rzucających się w oczy wypełnień zębów z przodu. Gdy jednak zęby są niezwykle zniszczone, używane są korony ceramiczne. Założenie licówek eliminują choroby przyzębia, próchnica oraz wady zgryzu. Licówek także nie stosuje się u osób z parafunkcjami zgryzowymi takimi jak zgrzytanie uzębieniem, obgryzanie paznokci czy zaciskanie zębów, ponieważ wtedy łatwo o uszkodzenia lub o odklejenie się licówek.

Przy pomocy licówek odmienić można wygląd pojedynczych zębów lub całych grup zębów. Zakłada się je zazwyczaj na przednie zęby od trójki do trójki albo od czwórki do czwórki. Na inne zęby są stosowane korony albo formy pośrednie pomiędzy koronami a licówkami.

To wynika z faktu, że licówki są bardziej delikatne oraz obejmują jedynie zewnętrzną powierzchnię zęba, a nie powierzchnię żująca, dlatego też założenie licówek związane jest z małą ingerencją w twarde tkanki zębów lub całkiem z brakiem takiej ingerencji. W czasie szlifowania jest usuwana jedynie cienka warstwa szkliwa albo ta czynność nie jest w ogóle wykonywana jeśli licówka poszerzyć lub pogrubić ma ząb.