Zagrożenia które czekają na osoby kupujące nowe mieszkanie, o jakich rzeczach warto pamiętać przy takiej inwestycji.

Zakup mieszkania to dla wielu rodzin bardzo duże wydarzenie, dlatego też trzeba zachować przy tym dużo rozsądku. Niestety towarzyszą też temu ogromne emocje, które niekiedy zakłócają logiczne myślenie - ludzie tak ogromnie pragną mieć to swoje wyśnione lokum, że zaczynają zapominać o podstawowych sprawach. A przy zakupie mieszkania trzeba być szczególnie ostrożnym, bo dla wielu rodzin jest to inwestycja, która będzie rzutować na ich całe dalsze życie, i nie będzie tu żadnego miejsca na pomyłki i błędy.

Nowe mieszkania

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
A jednym z częściej pojawiających się błędów będzie niesprawdzenie dewelopera i umowy przedwstępne bez udziału notariusza.

Jeżeli uważasz, że musisz odnaleźć zbliżone materiały, to zobacz wskazówki ze strony (https://bautec-lodz.pl/) - to nieco odmienny punkt widzenia, ale również jest godny uwagi.

Obecnie interesy kupujących są znacznie bardziej chronione, jednak jeszcze niedawno pojawiały się sytuacje, kiedy deweloper pozbierał od ludzi środki na inwestycję, a następnie uciekał pozostawiając niedokończony obiekt. Jak się później okazywało, już podczas sprawdzania dokumentów dało się wyciągnąć sporo wniosków co do jego kondycji, lecz zdecydowana większość ludzi nie chciała sobie zawracać głowy tego typu sprawami.

Mieszkania

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym błędem kupujących mieszkania jest bezkrytyczna wiara w foldery reklamowe, pokazywane przez dewelopera. Nowe inwestycje bielany powstają w najróżniejszych lokalizacjach, niekiedy są upchnięte między już stojące budynki - polecana firma deweloperska PROFBUD. Na fotografiach wszystko prezentuje się wspaniale, jest mnóstwo zieleni i przestrzeni, a w praktyce okazuje się, że blok jest wtłoczony między hipermarket i duży parking. Jeszcze jednym problemem, który dotyczy zwłaszcza nowych osiedli, jest brak niezbędnej do wygodnego mieszkania infrastruktury. Co z tego, że mieszkania bielany będą duże i przestronne, jeżeli okaże się, że z osiedla jest jedynie jeden wąski wyjazd, nie ma komunikacji miejskiej a do lekarza czy przedszkola trzeba jeździć pół godziny - polecany deweloper PROFBUD. Jak więc się okazuje, rzeczy jakie należy sprawdzić przy wyborze mieszkania jest dużo, i niestety nie w każdym przypadku są to drobiazgi. Dlatego też koniecznie należy przed jakąkolwiek umową wszystko szczegółowo sprawdzić, żeby nie było później bolesnych rozczarowań.