Zadbaj o swoje uzębienie, nie odkładaj tego na potem, ponieważ może być za późno!

Zadbane zęby są naprawdę ważne, tak i dla zdrowia ich właściciela, jak też dla jego nastroju i pewności siebie. Uzębienie poddaje się wielu zabiegom korygującym, które mają niwelować przebarwienia i korygować ukształtowanie, jednak zabiegi te nie byłyby możliwe, gdyby nie wcześniejsze doprowadzenie zębów do porządku i wyleczenie wszelkich ubytków.

Widzisz ubytki? Idź do dentysty!

leczenie u stomatologa

Autor: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu osobach - szczególnie starszych, którzy pamiętają wcześniejsze sposoby leczenia zębów - pokutuje obawa przed wizytą w gabinecie dentystycznym i bólem. Dentystę należy odwiedzać jednak co jakiś czas i sprawdzać kondycję swych zębów. Cykliczne przeglądy stomatologiczne pozwalają wykryć wszelkie nieprawidłowości na bardzo wczesnym etapie i zaleczenie ich. Bagatelizowanie pojawiającej się próchnicy może prowadzić do wyjątkowo nieprzyjemnych dolegliwości, jak również do straty zębów. Jeśli więc spostrzega się u siebie jakieś niepokojące przebarwienia na zębach lub odczuwa niemiłe dolegliwości, należy niezwłocznie udać się do stomatologa.

Poważna próchnica? Tu nieodzowny będzie endodonta!

W przypadku małych ubytków zazwyczaj wystarcza delikatne borowania i plomba, jeśli jednak ubytek jest duży, a próchnica sięga kanałów zęba, nie obędzie się bez leczenia kanałowego. Takimi wypadkami zajmuje się lekarz endodonta - endodona z Auridentu. Za pomocą wyjątkowo cienkich igiełek wnika do wnętrza kanału zęba. Leczenie tego rodzaju przeprowadza się w przypadku znacznej próchnicy, martwicy miazgi, jak też przy złamaniu lub zwichnięciu zęba. Liczna grupa pacjentów obawia się leczenia kanałowego, gdyż kojarzone bywa ono z ogromnym bólem, jednak nie można się bać i zrezygnować z wizyt. Zabiegi te przeprowadza się po znieczuleniu.

Wyszukaj dobrego dentystę w swoim mieście!

narzędzia u stomatologa

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważne jest, by w swym mieście zyskać zaufanego i dobrego dentystę. Pozwoli to odbywać wizyty, kiedy tylko zdarzy się coś niepokojącego albo przytrafią się jakieś niespodziewane problemy z zębami. Przykładowo dla osób z województwa dolnośląskiego najlepszy będzie stomatolog z Wrocławia - dentyści Aurident z Wrocławia. Trzeba pamiętać, że z wizytami u dentysty nie można czekać na ostatni moment, nie należy także męczyć się z bólem. Gdy tylko pojawią się jakieś symptomy, najlepiej od razu udać się do gabinetu i zaradzić im wspólnie z dentystą. Odkładanie wizyty wiąże się z tym, że kłopot będzie się pogłębiał, a ból stawał coraz dotkliwszy.