Wynajęcie mieszkania pierwszy raz nie musi stanowić problemu, jeśli zapoznamy się z kilkoma poradami na ten temat

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu ludzi. Na ogół przeszkodę w jego spełnieniu stanowią finanse. W obliczu wspomnianej sytuacji, kiedy zwyczajnie nie stać nas na zakup mieszkania, rozwiązaniem jest wynajęcie mieszkania. Jeśli po raz pierwszy interesuje nas ta problematyka, warto najpierw zapoznać się z kilkoma radami, żeby uniknąć możliwych trudności.

Przede wszystkim za wymarzoną należałoby uznać sytuację, gdy mamy sposobność wynajęcia mieszkania od osoby zaufanej, jaką znamy lub którą ktoś nam zarekomenduje.

warto się dowiedzieć

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety nie zawsze taka sposobność istnieje.

Zaaferowały Cię informacje zamieszczone w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która również Cię się będzie podobać.

Jeśli zatem chodzi o wynajem mieszkania porady należy rozpocząć od tej, by przede wszystkim w miarę możliwości sprawdzić wynajmującego. Jeśli nie mamy jak sprawdzić danej osoby, przykładowo poprzez konsultacje ze znajomymi, zostaje nam obserwacja.

Osoby, które chcą uniknąć sporządzenia umowy na piśmie powinny od razu wzbudzić nasze wątpliwości. Jeżeli bowiem nie będziemy posiadać umowy, w której wyraźnie określony zostanie okres wypowiedzenia, możemy nagle znaleźć się na bruku. Ponadto właściciel stancji powinien na nasze żądanie zarejestrować nas na pobyt tymczasowy, co może być użyteczne dla przykładu przy ubieganiu się o pracę.

Odnośnie samego lokalu, oprócz jego wyposażenia, jakie omówione zostanie dalej, należy zwrócić uwagę na to, za co i w jakiej wysokości będziemy opłacać rachunki. Przykładowo jeśli w mieszkaniu ogrzewanie jest na gaz, trzeba liczyć się z pokaźnymi opłatami za gaz. Także analogicznie, stara lodówka może znacznie podnieść opłaty za prąd. Warto również dowiedzieć się, jakie media ujęte są w czynszu. Z pozoru niedrogie lokum może w rzeczywistości wcale takim nie być, jeśli do opłat zasadniczych będziemy musieli dodać jeszcze wodę czy ogrzewanie.

mieszkanie w przytulnym lofcie

Autor: Paul Lucas
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w mieszkaniu mieszkają także inne osoby, najlepiej jest od razu ustalić reguły, wedle których dzielone będą rachunki, żeby uniknąć ewentualnych nieporozumień. Na rynku możemy znaleźć zarówno mieszkania umeblowane, jak i bez mebli. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem mieszkania bez mebli, będzie to zapewne tańsze wyjście (koniecznie wejdź na Z drugiej strony jednak musimy liczyć się z tym, iż meble będziemy zmuszeni kupić. Jeśli w późniejszym czasie zdecydujemy się na przeprowadzkę możemy mieć problemy z rozmieszczeniem ich w innym mieszkaniu.