Weryfikacja dewelopera przy zakupieniu nowego mieszkania

Decydując się na zakup nowego mieszkania deweloperskiego, winniśmy uprzednio odpowiednio sprawdzić dewelopera. Powinno się na pewno wybierać jednostki solidne, wiarygodne oraz uczciwe, albowiem od tego może zależeć szczęście inwestycji, oraz także jej terminowe ukończenie. Powinno się sprawdzić czy konkretny deweloper przynależy do jakichś organizacji deweloperskich.

puste mieszkanie

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszym certyfikatem, który może posiadać jest Certyfikat Dewelopera. Taki certyfikat zdoła zdobyć jedynie deweloper, który ma minimum 3 letnie doświadczenie w branży i ma na swoim koncie kilka zrealizowanych inwestycji. Zdołamy również poszukać opinii o konkretnym deweloperze w Internecie, a nawet pogadać z jednostkami, jakie korzystały z jego usług. Możemy bez trudności stwierdzić przy których inwestycjach pracował konkretny deweloper, udać się tam oraz pogadać z mieszkańcami. Należałoby zapytać czy są zadowoleni z zakupu, jak zachodziła współpraca z deweloperem, czy po kupnie mieszkania nie wyszły na jaw jakieś ukryte wady i tak dalej. Dobry deweloper winien także umożliwić nam odwiedzenie budowy i obejrzenie mieszkania, pod warunkiem iż jest ono w stanie zamkniętym, surowym. Zadba także o nasze bezpieczeństwo i udzieli dokładnych odpowiedzi na zadawane poprzez nas pytania. Należałoby zwrócić uwagę na to, jaki stosunek ma do nas dany deweloper. Czy entuzjastycznie udziela nam informacji, pomaga w różnych kwestiach połączonych z kupnem mieszkania?

mieszkania deweloperskie

Źródło: pixabay.com

Czy jest trochę obojętny, niechętnie rozmawia o inwestycji? Zachowanie dewelopera względem nas może nam sporo powiedzieć o nim samym.

Niezbędny będzie Ci link (https://www.testynaprawojazdy.eu/), który będzie miał sporo szczegółowych wątków? Zachęcamy więc do naszej następnej witryny.

Skontrolowanie dewelopera to podwalina. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wierzyć nikomu na słowo, gdyż nie każdy deweloper, nie każda firma budowlana lub agencja nieruchomości będzie uczciwa. Nie raz zdarzało się tak, iż ktoś decydował się na zakup mieszkania bądź budowę domu, po czym okazywało się, iż budowa po tygodniu przestawała istnieć, zaś kupujący zostawał bez pieniędzy. Nie dajmy się więc wprowadzić w błąd oraz zawsze starannie sprawdźmy dewelopera.