Herbata zielona i białaniedocenianym przez społeczeństwo napojem

Czy to u ciotki na urodzinach, czy u mamy na lunchu - z reguły jesteśmy raczeni czarną herbatą. Czasami warto jednakże podmienić ten pospolity napój na coś w wyższym stopniu wyszukanego i zbawiennego dla organizmu człowieka.

filiżana herbaty

Autor: Blomus
Źródło: Blomus
Srebrno-szary lub też srebrno-biały kolor herbaty białej zawdzięcza procesowi fabrykacji. Pączki przy rozkwitaniu rośliny są strzeżone przed słońcem, aby listki nie nabrały zielonej barwy. Nie są one kształtowane, dlatego zatrzymują (przeciwnie do przykładowo produktu, którym jest zielona herbata - wyjątkowa herbata na demmers.pl) swój prawdziwy kształt. Zbiera się je niezwykle skrupulatnie, ponieważ roślina ma niezwykle krótki okres zbiorów.

Wpływa to bez wątpienia na jakość artykułu, ale także na jego cenę. W Polsce za 100 gram suszu można zapłacić od 20 do około 100 złotych. Kiedy wyda się już tak sporo funduszy na herbatę, warto wyczuć jej oryginalny smak oraz odkryć jej zbawienne właściwości. Dokonamy tego parząc ją we właściwy sposób. Zalewamy listki wodą o temperaturze 85 do 90 stopni Celsjusza i trzymamy pod przykryciem przez w przybliżeniu 5 minut. W ten sposób trunek zachowa nieprzeciętny aromat.

Taki zabieg na jednej porcji suszu da się wykonać 3 razy, za każdym razem napar będzie mniej intensywny, lecz przez cały czas wyśmienity. Gdy mielibyśmy powiedzieć, co taki napój carl jung , jak biała herbata (nasze propozycje) może dobrego zrobić dla naszego organizmu, będziemy mogli wymieniać bez końca. Zawiera nadzwyczaj dużo witaminy C, przez co zwiększa odporność. Dla jednostek nie mogących pić kawy, będzie ona zachwycającym substytutem, dlatego że zawiera pokaźną dawkę kofeiny a do tego działa orzeźwiająco. Doskonała jest dla ludzi pracujących mentalnie, gdyż wspiera koncentrację (zaleca się ją również studentom i uczniom). Posiada związki anty-mutagenne, zatem herbaty białe mają właściwości antynowotworowe. Wspomaga regenerację organizmu człowieka, więc osoby uprawiające sport powinni się z nią zaprzyjaźnić. Aby zobaczyć efekty, trzeba pić ją w ilościach od 2 do 3 filiżanek dziennie, przez okres przynajmniej dwóch tygodni.

herbata biała

Autor: Frank Haferkorn
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy przyjdą do nas goście, dobrze jest poczęstować ich napojem, jakim jest biała herbata, gdyż będą oni w stanie odkryć jej aromat i smak. My także powinniśmy ją pić, gdyż ma Niezmiernie dobrotliwe właściwości dla naszego organizmu. Efektów można się spodziewać już po 2 tygodniach harmonijnego jej konsumowania.