Udzielaj pierwszej pomocy

Wszyscy uczniowie szkoły średniej i każdy, kto starał się o prawo jazdy, zdaje sobie sprawę jakie znaczenie ma pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot nazywający się PO miał obowiązek przekazać młodzieży tajniki udzielania pierwszej pomocy. Do tego celu używane były m.in. fantomy oraz prezentowane na nich oddychanie metodą usta-usta i masaż serca.

Pedagog uwrażliwiał uczniów na potrzebę posiadania apteczki samochodowej a także nauczał ich jak jej używać. Nierzadko tłumaczył także, w jaki sposób opatrywać zranione miejsce w przypadku złamań otwartych, jak ratować czyjeś zdrowie w momencie zachłyśnięcia, zemdlenia czy na przykład oparzenia skóry. Więcej na temat szkoleń z pierwszej pomocy i innych na .

Defibrylator AED potrzebny w każdej firmieNajbardziej ambitni i zaangażowani pedagodzy organizowali wycieczki do punktów krwiodawstwa, konwersacje z policjantami i ratownikami medycznymi.

Przejdź do opisu, który znajduje się pod podanym linkiem i czytaj więcej terapia poznawczo-behawioralna berlin na ten temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie wahaj się!

Przedstawiali okropne opowieści o tragicznie się kończącej ignorancji podstawowych zasad pierwszej pomocy. Z takich spotkań najczęściej sporo się wynosiło. Niektórzy przez kolejne kilkadziesiąt lat są świadomi w jaki sposób bez szwanku usunąć z samochodu osoby poszkodowane jak zareagować w przypadku nagłego krwotoku, a nawet do czego służy defibrylator AED.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - na wagę życiaInaczej sprawa wygląda w przypadku nauki podczas kursu na prawo jazdy. 30 godzin wykładów musi wystarczyć na dokładne poznanie zasad ruchu drogowego, technicznej obsługi samochodu, oraz właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Najczęściej przeznaczone są na nią dwie godziny, w czasie których przedstawiciel służby medycznej przerabia z kandydatami na kierowców zadania testowe. Przy czym nie mówią one na przykład o konieczności zakupu na wakacje apteczki turystycznej, ani o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O niezbędnym w przypadku zatrzymania akcji serca defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie wzmiankuje. Więcej o szkoleniach z pierwszej

Apteczka samochodowa – konieczność, nie dobra wolaKażdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób traci życie w wyniku wypadków drogowych. Niektórych ofiar udałoby się uniknąć dzięki solidnie przeprowadzonym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. Na wakacyjny wyjazd powinniśmy także zabierać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różnego rodzaju letnie nieudogodnienia oraz termometr bezdotykowy.

Świadomość społeczna związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest w powijakach. Niektórzy pomijają ten temat, myśląc, że ich to nie spotka. Może może się zdarzyć, że będą potrzebowali ratunku. Jeśli dopisze im szczęście pojawi się ktoś, kto ma inne zdanie i będzie w stanie im tej pomocy udzielić.