Trudny temat – co sądzisz o zabiegu in-vitro? Trzeba o tym rozmawiać.

Jakkolwiek niewiele się o tym na razie mówi, w dzisiejszych czasach coraz większa liczba kobiet ma kłopoty z zajściem w ciążę. Co źle wpływa na kwestię naszej płodności i jak można temu zapobiec? In-vitro to bez wątpienia trudny temat, ale okazuje się, iż musi się z nim mierzyć coraz większa ilość dziewczyn. Co ma niekorzystny wpływ na naszą płodność? W aktualnych czasach na pewno fakt, że dziewczyny często odkładają decyzję o posiadaniu dzieci na odległą przyszłość. Jeszcze parędziesiąt lat wstecz kobiety zwykle rodziły dziecko przed dwudziestym szóstym rokiem życia.

badanie usg

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com

To z punktu widzenia biologii zdecydowanie najlepszy czas na rodzenie dzieci. Tymczasem obecnie rzadko która Polka świadomie decyduje się na dziecko przed trzydziestką. Zazwyczaj chcemy najpierw zrobić karierę, osiągnąć sukces i odłożyć sporo pieniędzy. Niewątpliwie wpływ na odkładanie na później decyzji o rodzeniu dzieci mają także kwestie finansowe - praktycznie każdy inteligentny człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że aby utrzymać dziecko, potrzeba naprawdę dużo pieniędzy oraz właściwe warunki mieszkaniowe. Dziewczyny coraz bardziej odkładają decyzję o posiadaniu dzieci, a czas non stop ucieka. Co robić w takich wypadkach? Niewątpliwie niezłym pomysłem będzie test na płodność. Nawet jeśli nie chcesz mieć w konkretnej chwili dziecka, niewątpliwie warto go wykonać. Dzięki temu od razu będziesz wiedzieć, czy w ogóle, a jeżeli tak to pod jakimi warunkami będziesz miała szansę na dzieci. Jeżeli bowiem test sibo test wodorowo metanowy wrocław na płodność wykaże, że nie możesz mieć dzieci albo że Twoje szanse na zajście w ciążę nie są duże, wówczas warto od razu rozpocząć terapię. Dzięki temu będziesz miała zdecydowanie większe szanse na posiadanie dziecka w przyszłości. Jeżeli jednak leczenie nie przyniesie skutków, wtedy zostaje Ci jedynie klinika in vitro.

ciąża

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli tylko leczenie in vitro nie jest sprzeczne z Twymi przekonaniami, jest to z pewnością najlepszy sposób na urodzenie wymarzonego dziecka. Właściwie możesz być pewna, że klinika in vitro da Ci ogromny komfort, a lekarze otoczą Cię znakomitą opieką. Tam, z ich pomocą i ze wsparciem Twojego chłopaka będziesz w stanie zajść w wyczekaną ciążę. Leczenie in vitro to sposób, który daje wielką nadzieję niezwykle dużej liczbie par. Dzięki temu leczeniu już wiele par na świecie zdołało urodzić swoje wyczekane dzieci - jeśli zatem zależy Ci na posiadaniu dzieci, zdecydowanie nie powinnaś się zastanawiać.