Na co zwracać uwagę w trakcie projektowania serwisu www? Co jest najbardziej istotne? O czym powinniśmy pamiętać?

Technologie odnoszące się do projektowania serwisów internetowych bardzo się zmieniają, więc żeby nasza strona była stale ciekawa oraz właściwie nowoczesna, trzeba zaprojektować ją zgodnie z najlepszymi zasadami.

Różne prognozy, ale również doświadczenie ukazują, iż użytkownicy coraz częściej korzystają ze smartfonów i tabletów niż ze stacjonarnych urządzeń. Coraz więcej odsłon stron internetowych właśnie tak się odbywa - z urządzeń innych niż laptopy oraz komputery stacjonarne. Coraz bardziej powszechna jest tak więc idea responsive designu . Takie strony responsywne wypierają zdecydowanie tworzenie oddzielnych mobilnych serwisów. Poza wiadomymi aspektami, jak oszczędność czasu tworzenia czy prostota zarządzania pojedynczym serwisem, pojawiają się i dodatkowe plusy, takie jak wsparcie ze strony Google.
strona internetowa
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawiła się oficjalna rekomendacja i to istotnie ze strony Google, iż najbardziej korzystnie robić serwisy responsywne, ponieważ zapewnia to najbardziej ciekawą praktykę w przygotowywaniu stron internetowych. Mamy bardzo dużo przykładów takich stron, lecz faktycznie na uwagę zasługuje projekt strony services patron. Ta strona jest świetnie zrobiona, a wszystko bierze się z najlepszego projektu i koncepcji, która oczywiście powstała na podstawie najlepszych praktyk kreacji. W czasie tworzenia strony internetowej zawsze korzystnie zwracać uwagę na tak zwany flat design. Jest to zasada, w ramach której elementy strony powinniśmy projektować tak, by wydawały się płaskie i lekkie. Nie mówimy tu tylko o ikonach, jakie są używane w serwisach, lecz również o wszystkich elementach składowych interfejsu użytkownika, czyli user interface.

Mowa w tym miejscu o przyciskach, elementach menu a także przełącznikach formularzy. Co interesujące, taki trend tak silnie wpisał się w dzisiejsze projektowanie, iż wielka część witryn się unifikuje. Więc białe strony, na których jest dużo światła a także flat UI gwarantują odbiorcy prawdziwą czytelność przekazu, co powoduje, że stają się one coraz bardziej pożądanym trendem w tworzeniu stron. Warto o tym pamiętać, kiedy będziemy projektować własną stronę internetową. Najlepiej skorzystać z dobrych praktyk jak Patron Service - zerknij na ofertę.