Na co zwracać uwagę w trakcie projektowania serwisu www? Co jest najbardziej istotne? O czym powinniśmy pamiętać?

Technologie odnoszące się do projektowania serwisów internetowych bardzo się zmieniają, więc żeby nasza strona była stale ciekawa oraz właściwie nowoczesna, trzeba zaprojektować ją zgodnie z najlepszymi zasadami.

Różne prognozy, ale również doświadczenie ukazują, iż użytkownicy coraz częściej korzystają ze smartfonów i tabletów niż ze stacjonarnych urządzeń.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na przedstawiany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona, na której odnajdziesz informacje, które Cię zaintrygują.

Coraz więcej odsłon stron internetowych właśnie tak się odbywa - z urządzeń innych niż laptopy oraz komputery stacjonarne. Coraz bardziej powszechna jest tak więc idea responsive designu . Takie strony responsywne wypierają zdecydowanie tworzenie oddzielnych mobilnych serwisów. Poza wiadomymi aspektami, jak oszczędność czasu tworzenia czy prostota zarządzania pojedynczym serwisem, pojawiają się i dodatkowe plusy, takie jak wsparcie ze strony Google.

strona internetowa
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawiła się oficjalna rekomendacja i to istotnie ze strony Google, iż najbardziej korzystnie robić serwisy responsywne, ponieważ zapewnia to najbardziej ciekawą praktykę w przygotowywaniu stron internetowych. Mamy bardzo dużo przykładów takich stron, lecz faktycznie na uwagę zasługuje projekt strony services patron. Ta strona jest świetnie zrobiona, a wszystko bierze się z najlepszego projektu i koncepcji, która oczywiście powstała na podstawie najlepszych praktyk kreacji. W czasie tworzenia strony internetowej zawsze korzystnie zwracać uwagę na tak zwany flat design. Jest to zasada, w ramach której elementy strony powinniśmy projektować tak, by wydawały się płaskie i lekkie. Nie mówimy tu tylko o ikonach, jakie są używane w serwisach, lecz również o wszystkich elementach składowych interfejsu użytkownika, czyli user interface.

Mowa w tym miejscu o przyciskach, elementach menu a także przełącznikach formularzy. Co interesujące, taki trend tak silnie wpisał się w dzisiejsze projektowanie, iż wielka część witryn się unifikuje. Więc białe strony, na których jest dużo światła światła dzienne LED a także flat UI gwarantują odbiorcy prawdziwą czytelność przekazu, co powoduje, że stają się one coraz bardziej pożądanym trendem w tworzeniu stron. Warto o tym pamiętać, kiedy będziemy projektować własną stronę internetową. Najlepiej skorzystać z dobrych praktyk jak Patron Service - zerknij na ofertę.