Trendy ślubne – które dekoracje są aktualnie naprawdę bardzo modne?

Organizowanie ślubu i wesela przeważnie pochłania kilka miesięcy. Pary młode zastanawiają się nad wszystkimi najmniejszymi szczegółami, gdyż chciałyby uzyskać gwarancję, że wszystko w tym szczególnym dla nich dniu będzie faktycznie idealne. Dosyć duże znaczenie mają prawidłowo dostosowane dekoracje ślubne.

Jakie trendy dekoracyjne aktualnie są najbardziej powszechne? Które rozwiązania rzeczywiście się sprawdzą w dniu ślubu?

polecamy dekoracje ślubne

Autor: Weselni Paparazzi
Źródło: abcslubu.pl

Co najważniejsze, tradycyjnie, ciągle dużym zainteresowaniem wyróżniają się dekoracje weselne wykonane z żywych kwiatów. Są eleganckie i pasują do każdej stylistyki, a bogaty wybór różnego rodzaju gatunków sprawia, że z powodzeniem można wybrać te, które są idealne dla ogólnej koncepcji wesela, dlatego kliknij tutaj. Na przykład, jeżeli kolorem przewodnim wesela jest różowy, dobrze sprawdzą się dekoracje kwiatowe przygotowane z kwiatów w podobnej tonacji kolorystycznej, na przykład z piwonii bądź róż.

Poza tym, warto dodać nieco gipsówki, która będzie dość uroczym uzupełnieniem kompozycji. Popularne są obecnie przede wszystkim kule kwiatowe. Dzięki gąbce florystycznej nasiąkniętej wodą, na jakiej układane są kwiaty, dekoracje przetrwają dużo dłużej. W dodatku, wiele osób decyduje się też na dekorowanie sal weselnych kulami wykonanymi z papieru. Jest to dość interesujące i oryginalne rozwiązanie, jakie ma jeszcze jedną zasadniczą zaletę – takie dekoracje są rzeczywiście dość tanie. Kule można zrobić z powodzeniem własnoręcznie. W sieci jest dużo przykładowych filmików, dzięki którym nawet te osoby, jakie nie mają dużych zdolności manualnych, będą w stanie zrobić atrakcyjne dekoracje (polecamy organizacja ślubów Poznań).

Ślub, Mikołajki

Autor: www.ma-me.pl
Źródło: abcslubu.pl

Na stolikach czasami ustawiane są świeczki, które dodają stosownego klimatu. Na rynku dostępne są zarówno długie, eleganckie świece, jakie powinny być ustawione w świecznikach, jak także niewielkie tealighty. Rzecz jasna, trzeba pamiętać, aby świeczki były stosownie zabezpieczone, ponieważ podczas wesela łatwo o ich nieostrożne przewrócenie.

Co więcej, dzisiaj wiele par młodych decyduje się na dekorowanie własnoręczne. Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się profesjonalnymi dekoracjami, jednakże jak wiadomo, w czasie planowania wesela wydatki są nadzwyczaj duże, więc często poszukuje się dodatkowych oszczędności.