Jakie istnieją rodzaje biustonoszy? Jak należy je dobierać, żeby pasowały doskonale?

Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, lecz jedynie kilka procent pań potrafi wybrać odpowiedni rozmiar stanika. Podczas gdy odpowiedni stanik jest niezwykle ważny, gdyż wpływa na nasz komfort i samopoczucie. Zależnie od potrzeb może podkreślić kształty lub podtrzymywać biust. Jaki więc stanik wybrać? Jakie mamy typy i dla kogo się nadają? Bardotka, określana też balkonetką, to stanik charakteryzujący się tym, że górna linia miseczek biegnie poziomo w poprzek klatki piersiowej.

telefony
Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
Ramiączka wszyte są szerzej niż w innych rodzajach biustonoszy. Wraz z kształtem misek powstaje dekolt w kształcie kwadratu. Miski posiadają często fiszbiny, do tego bardzo często są również usztywnione. Stanik w typie plunge ma za zadanie wyrzeźbić piękny, głęboki dekolt. Posiada miski o skośnych cięciach, są nisko wycięte, natomiast ich linia biegnie na ukos przez piersi. Tego typu staniki mogą być sztywne lub - polecane - nie. Biustonosze http://jagna.pl/biustonosze-pushup-c-23_41.htmlmożliwy, gdyż stanik jest wyposażony w wykonane w dolnej części miseczek kieszonki.

W to miejce wkłada się małe poduszki lub specjalne usztywnienie. Następnym typem jest biustonosz z pełną miseczką. Tego typu miseczki są całkowicie zabudowane, dzięki temu piersi mają zapewnione idealne podtrzymanie. Miseczki posiadają poprzeczne cięcia, które biegną w poprzek piersi i kryją ich większą część. Połączenie między miskami jest dosyć szerokie. Biustonosz z uformowaną miseczką jest modelem o sztywnej misce z fiszbinami. Uformowana jest ona z jednego kawałka, bez cięć. To sprawia, że miseczki nie posiadają szwów i stanik nie jest widoczny pod przylegającą bluzką lub sukienką. Minimzer natomiast to biustonosz, którego miseczki wykonane są w ten sposób, aby pomniejszały biust, a konkretniej mówiąc, żeby powodował, iż piersi będą bardziej przylegać do klatki piersiowej.

Efekt ten można otrzymać przez to, że miska ma nieco większą średnicę niż klasyczny stanik w większym rozmiarze, lecz jest płytsza. Przy wyborze odpowiedniego biustonosza musimy brać pod uwagę także to jest on zrobiony z różnorakich materiałów. Na co dzień lepsze będą te z materiałów wygodnych jak bawełna, albo z tych bardziej oddychających. Jednak pod suknie wieczorową lub na wyjątkowe okazje doskonale sprawdzą się te bardziej wytworne. Choć w ostatnim czasie najbardziej popularne są i tak biustonosze silikonowe.