Systemy wizyjne gwarantem wysokiej kontroli jakości

Dzięki użyciu systemów wizyjnych prędkość fabrykacji idzie w parze z dużą jakością fabrykowanych produktów.
Stosowanie niezawodnych systemów do „rozpoznawania” fabrykowanych towarów to dzisiaj norma nie tylko w branży automotive, ale także w wielu innych sektorach przemysłu, w których zachodzi potrzeba dozorowania procesu wytwórczego.

w parku

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
serwis

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com
System wizyjny niewątpliwie doskonale zastępuje ludzkie oko w monitoringu poprawności fabrykacji. Pominięcie czynnika ludzkiego zapewnia gwarancję otrzymania wyrobu wysokiej próby. Proste wersje systemów wizyjnych zapewniają kontrolę obecności a także lokalizacji szczegółów, poprawność ich montażu jak też rozpoznawanie obiektów. Sprawdzany może być ich wielkość, układ bądź odcień. W grę wchodzi także kontrola nadruku (strona tutaj). Ocena może się odbywać również z pomocą odczytywania oznaczeń, inskrypcji, etykiet bądź odczytu kreskowych kodów.

Wciąż masz duże problemy ze znalezieniem interesującej oferty? Nie przejmuj się - sprawdź te propozycje, one na pewno Cię nie zawiodą.

Z kolei w wyższym stopniu wieloaspektowe zadania związane z inspekcją wizyjną nastręczają już zastosowania wydajnych systemów, wykorzystujących kamery inteligentne z odpowiednimi kontrolerami jak też urządzeniami do analizy obrazu, które sprawdzą się w okolicznościach fabrycznych.

link

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Perspektywa postępu w latach najbliższych rynku systemów wizyjnych przedstawia się optymistycznie. Techniki wizyjne ( przydatna strona, dobrze odwiedzić), które jawiły się częstokroć jako rozwiązanie kosztowne, niedogodne a także niebezproblemowe w interpretacji, w ostatnich latach zostały w znacznym stopniu udoskonalone, stając się integralną częścią kontroli jakości na liniach wytwórczych.

Największy potencjał ma rynek kamer przemysłowych. Dzięki wynalazkom technicznym, pozwalającym zintegrować je z receptorami jak też zrobotyzowanymi stanowiskami, ich sprzedaż wzrastać będzie lawinowo.