Soczewki dwutygodniowe – sprawdź, czy będą ci pasowały

Jeśli mamy kłopoty z widzeniem powinniśmy udać się do okulisty. To naprawdę jedyne sensowne rozwiązanie. Nie ma, co wybierać uniwersalnych okularów, bo te nie pomogą nam, tak jak chcemy. Musimy iść i dowiedzieć się, co nam dokładnie jest. Tylko tak uda nam się polepszyć nasz wzrok. Najczęściej pomocne okażą się okulary. Kupujemy je i nosimy. Jednak ostatnimi czasy mnóstwo ludzi kupuje soczewki dwutygodniowe. Powinniśmy wziąć je pod uwagę, bo mniej kosztowne aniżeli te jednodniowe, a bardziej korzystne dla oka niż te miesięczne.

Musimy się nastawić, że początkowo możemy mieć kłopot z tym by je założyć, ale to wszyscy nowicjusze mają taki kłopot. Warto jednak pamiętać, że i w tym wypadku praktyka czyni mistrza. Może pierwszy raz będziemy musieli poświęcić na to nawet godzinę, ale jak nabierzemy wprawy, to zajmie nam to jakąś minutę. Trzeba jednak mieć na uwadze, by wkładać nasze soczewki do płynu na noc, bo w innym wypadku będzie nam je naprawdę trudno włożyć do oka.

Ciekawi Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło (http://apteczka-madrali.pl/107-srodki-ochrony-indywidualnej) a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Jeżeli będziemy często wkładać soczewki to będziemy przyzwyczajeni do nich do tego stopnia, że zapomnimy o tym, że w ogóle je mamy. Ale musimy pamiętać, by je ściągać na noc. Dobrze też raz na jakiś czas nasunąć na nos wysłużone okulary.

soczewki

Autor: Nicu Buculei
Źródło: http://www.flickr.com

Soczewki dla każdego

Kiedy zaczynamy się zastanawiać, które szkła kontaktowe wybrać powinniśmy wziąć pod uwagę to, że istnieją niezastąpione soczewki bausch&lomb, firmy, która ma w ofercie bardzo dobre szkła kontaktowe w dobrych cenach. Możemy, więc śmiało kupić dla siebie soczewki w ich sklepie internetowym i cieszyć się tym, że mamy faktycznie fajne soczewki w niezłej cenie. Jeżeli to nasze pierwsze soczewki, to nie powinniśmy się przejmować tym, że są jakieś problemy z ich założeniem, z czasem będzie łatwiej.

Powinniśmy też kupić na pierwszy raz soczewki jednodniowe, bo gdy początkowo będziemy denerwować się przy ich wkładaniu, to lepiej wieczorem te wymęczone przez nas soczewki wyrzucić i kolejnego ranka sięgnąć po kolejne. Jak na pewno się domyśliliście soczewki jednodniowe są droższe. Tańsze są te, które chcemy nosić przez dwa tygodnie lub przez miesiąc. Jednak nie znaczy to wcale, że musimy włożyć soczewki raz na dwa tygodnie. To oznacza, że te same soczewki, co rano będziemy wkładać przez czternaście dni lub przez trzydzieści dni.