Pomysł na działalność – firma transportowa

Chociaż na rynku nie brak przedsiębiorstw oferujących usługi transportowe, w owej branży wciąż można wiele zarobić. Najważniejsze to wstrzelić się w niszę a także wypracować kontakty. Jeżeli to uczynisz, bez trudu zarobisz co miesiąc sześć tys.

zł.
To znakomity pomysł na własny biznes przede wszystkim dla osób, które mają już doświadczenie w branży transportowej. Chociaż nie jest ono konieczne, z całą pewnością ułatwi ci start. Na początku firmę możesz poprowadzić osobiście. Przygotuj się jednakże na to, że czeka cię organizowanie wielu formalności. Musisz też rozporządzać większą ilością gotówki, która będzie ci niezbędna na adekwatne zabezpieczenia oraz opłaty.

Jeśli czytasz ten artykuł to oznacza, że omawiana problematyka Cię zaciekawiła - pod tym odsyłaczem (https://inito.pl/ksiegowosc-amazon/) znajdziesz podobne, równie ciekawe informacje.

Pomimo że przedsiębiorstw transportowych jest na rynku względnie wiele, usługi transportowe to wciąż dochodowy biznes, w tejże branży wciąż możemy sporo zrobić. Najistotniejsze to wstrzelić się w niszę oraz wyrobić kontakty. Posiadając grupę stałych nabywców, możesz wypracować nawet sześć tys. zł co miesiąc. Ogromny wpływ na koszty prowadzenia przedsiębiorstwa transportowego mają koszty paliw. W ostatnim czasie są one dosyć wysokie a nie zapowiada się na to, aby miały spadać. Dobrze jest o tym pamiętać, opracowując biznesplan.

firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w firmie będziesz mieć jedynie pojazdy o masie nie przekraczającej 3,5 tony, to wystarczy prawo jazdy kategorii B jak też rejestracja działalności. Jednak większa część firm transportowych wykorzystuje cięższe samochody, powyżej 3,5 tony. W takim przypadku każdy kierowca powinien mieć prawo jazdy kategorii C bądź C+E, względnie D na autobusy. Mało tego czeka cię kłopotliwe pozyskanie należytych zezwoleń oraz uprawnień. Po zarejestrowaniu firmy musisz dostarczyć wniosek o licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób lub przedmioty jeżeli ma być to transport mebli. Uczynisz to w wojewódzkim ITD. Do podania trzeba załączyć poświadczenie o niekaralności jak też certyfikat kompetencji zawodowych w przewozie rzeczy lub osób, krajowy albo międzypaństwowy.

Obowiązek certyfikacji tyczy się nie jedynie kierowców, ale także przewoźników, a zatem dyrekcji firmy. Co najmniej jedna z osób kierujących przedsiębiorstwem transportowym musi posiadać powyższy dokument. Jeśli chodzi o transport przeprowadzki, obowiązują tu analogiczne wytyczne.