O włos za dużo

W czasie wakacyjnych urlopów, większość kobiet chce profesjonalnie zająć się swoją urodą, by móc i wyeksponować swe piękno. To prawda, w trakcie wakacji mamy dużo więcej czasu i ochoty na zabiegi pielęgnacyjne. Wszak temperatura skłania do odsłaniania naszych wdzięków! Kłopot tkwi jednak w tym, że nie na każdy zabieg kosmetyczny możemy się zdecydować o tej porze roku...

Na potem wskazane jest odłożyć przede wszystkim zabieg z zastosowaniem kwasów, lasera oraz światła. Dlaczego? Po ich użyciu odsłonięte zostaną co prawda młodsze, gładsze i piękniejsze warstwy naskórka, jednak musimy też mieć na uwadze, że są one bardziej bezbronne, a więc bardziej skłonne na poparzenia słoneczne.

Co więcej, podrażniona w ten sposób skóra może potem nierównomiernie produkować melatoninę- barwnik wytwarzany podczas opalania. Konsekwencje? Nierównomierna opalenizna i przebarwienia, które są nieestetyczne i trudne do usunięcia. W związku z tym, właśnie teraz - gdy lato dobiega ku końcowi – jest doskonały czas na przeprowadzenie zabiegu jakim jest depilacja laserowa - więcej info.

Depilację można przeprowadzić osobiście w domu, lecz efekt gładkiej skóry nie utrzymuje się długo – po pewnym czasie włoski odrastają. Depilacja z zastosowaniem lasera ma taką przewagę, iż na zawsze usuwa zbędne owłosienie występujące na ciele. Zastosowanie depilacji, nie tylko pozwoli zrezygnować z maszynek, depilatorów czy kremów depilujących, ale poprawi wygląd naszej skóry, zapewni odpowiednią higienę ciała, a co najważniejsze, zwiększy pewność siebie. W Ostrowie Wielkopolskim znajdziemy wiele gabinetów kosmetycznych , które wykonują ten zabieg.

W dobie kultu gładkiego ciała, spore owłosienie na kobiecym ciele stanowi problem kosmetyczny. Czasem wynika on z urody kobiety, czasem jest przejawem choroby. Niemniej jednak w obu tych sytuacjach nie jesteśmy skazane na życie z tym przykrym problemem.
W spa (novaGroup - wyposażenie fitness) w Ostrowie Wielkopolskim, możemy ostatecznie zrezygnować ze zbędnego owłosienia korzystając z zabiegu epilacji laserowej. I choć depilacja laserem do najtańszych nie należy, dobrze jest odłożyć fundusze na powrót do normalności. Dodatkowo w tej typu salonach możemy skorzystać z szerokiej gamy innego rodzaju oferty, przykładowo: kliknij tuaj. Dlatego warto udać się do specjalisty i pozwolić mu zadbać o swoje ciało.