Piecza nad dogorywającymi bliskimi

Opieka paliatywna mieści opiekę nad ciężko chorymi, poprzez użycie terapii znieczulającej, by polepszyć ich jakość życia w ostatnim okresie choroby.

Pacjent nie ponosi żadnych kosztów za świadczenia lecznicze udostępniane w opiece paliatywnej.
Opieka paliatywna w domu pacjenta jest częstokroć dla niego najlepszym podejściem.

Przebywa on wśród bliskich ludzi i nie czuje się porzucony w owych ciężkich momentach. Bywają takie sytuacje, kiedy opieka nad dogorywającymi krewnymi jest niemożliwa z różnych przyczyn.

Ten odnośnik do serwisu sprzątanie po zwłokach kieruje do niezwykle ciekawej witryny, która ma równie fascynujące dane na omawiany wątek.

W takim przypadku istnieje możliwość ulokowania pacjenta w hospicjum (śląskie). Nie jest to łatwa decyzja dla rodziny, jednak w takiej sytuacji chodzi o pomoc choremu. W owej placówce jest stały dostęp do środków przeciwbólowych. Lekarze i pielęgniarki w każdej sytuacji umieją i zdołają pomóc cierpiącym, posiadają do tego odpowiednie narzędzia.

Hospicjum śląskie zajmuje się tylko leczeniem objawowym, jakiego zamysłem jest terapia uciążliwości stanu, w jakim znajduje się pacjent, a nie powodów schorzenia. Istotnym przedsięwzięciem jest dążenie do zlikwidowania, bądź obniżenia

Pielęgniarki w szpitalu

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com

odczuwanego przez pacjenta bólu. Nadzwyczaj istotna jest również eliminacja innych dolegliwości fizycznych. Obecność psychologa, kapelana, oraz ochotników związana jest z doświadczaniem położenia w którym odnajduje się pacjent, przez niego samego, również jego otoczenie. Ochotnik gra często bardzo znaczącą rolę w opiece hospicyjnej.

Nie tylko pomaga samemu pacjentowi, asystując mu w chorobie, ale również rodzinie, sporadycznie wyręczając ją w opiece nad chorym, powierza swoje przejścia związane z troskliwością i duchowym przeżywaniem okresu choroby, odchodzenia bliskiej osoby.

Hospicjum śląskie zazwyczaj przejmuje pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową. Najczęściej posiadają już za sobą każde możliwe kuracje, za pomocą jakich medycyna stara się leczyć raka, i znajdują się w końcowych fazach choroby. Zamierzeniem pracy lekarzy i pielęgniarek nie jest już walka z rakiem, ale minimalizowanie ciężkiego bólu.
Ból, żal, bojaźń są zupełnie ludzkie, normalne i są nieodłączną cząstką istnienia.