Nie mogę zajść w ciążę – co zrobić?

Test ciążowy po raz kolejny pokazuje jedną kreseczkę, a w tobie wzrasta frustracja. Na szczęście bezpłodność możemy efektywnie leczyć.
trudności z zajściem w ciążę są dla każdej kobiety przyczyną dużego stresu.

magnez
magiaorientu.com.pl

Autor: Danijel James
Źródło: http://www.flickr.com
biegam

Autor: Dave Wright
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak pamiętać, iż bezpłodność nie jest współcześnie wyrokiem - można ją z powodzeniem leczyć. Pierwszym sygnałem alarmowym, który powinien skłonić cię do wizyty u medyka, jest rok bezowocnych starań o dziecko. Jeśli w tym okresie ty ani twój współmałżonek nie wykorzystywaliście żadnej antykoncepcji i współżyliście z częstotliwością co najmniej 4 razy na tydzień, medyk orzeknie niepłodność a także zacznie szukanie jej przyczyn. Pamiętaj, że diagnostykę niepłodności prowadzi się jednocześnie u oby dwóch współmałżonków. Lekarz może wówczas zalecić tak zwany test test iq dla dzieci na płodność.
Ażeby ustalić przyczyny niepłodności, małżonka powinna poddać się ginekologicznym badaniom (szczególnie ważne będzie USG narządów rodnych), badaniom hormonalnym i wykonać cytologię. Dodatkowo lekarz będzie śledził owulację. Jeżeli wyniki wszelkich owych badań będą prawidłowe, kobietę lekarz skieruje na histeroskopię a także na rentgen narządów rodnych, ażeby skontrolować, czy drożne są jajowody. Może się także okazać, iż zapłodnienie u konkretnej pary nie będzie realne przez wzgląd na zupełny brak plemników w nasieniu małżonka albo nieodwracalnie zatrzymaną owulację u współmałżonki.

Wtedy dopuszcza się wykorzystanie nasienia anonimowego dawcy udostępnianego przez bank spermy czy zapłodnienie komórki jajowej zaczerpniętej od innej kobiety (może to być anonimowa dawczyni albo osoba z rodziny pacjentki.