Kto może wybrać leczenie jaskry za pomocą operacji?

Obecnie na wiele chorób mamy albo leki, bądż to mogłaby zostać przeprowadzona operacja. Dotyczy to tarczycy czy też oczu. Jest dziś wiele procedur na likwidację wielu mankamentów widzenia.
Najbardziej skuteczną i bardzo często stosowaną metodą operacyjną usuwania jaskry jest taka o nazwie trabekulektomia.

Pozwala ona na obniżenie wewnątrzgałkowego ciśnienia tak bardzo, że postęp dolegliwości jest zatrzymany. Jednak nie u każdej osoby taką operację można wykonać. Jest to zależne od rodzaju jaskry oraz tego, w jakim stopniu choroba jest rozwinięta. Efekt leczenia jaskry można uzyskać przez leczenie prewencyjne, laserowe i operacyjne. Metodą główną leczenia jaskry jest podawanie pacjentowi kropli przeciwjaskrowych. Jeśli nie można by jaskry już leczyć przy pomocy kropli, metodą jej leczenia mogłoby być leczenie za pomocą lasera. Jeżeli nawet tego typu leczenie nie daje rezultatów oraz nadal postępuje jaskra operacja mogłaby być jedynym rozwiązaniem.
apartamentowiec

Autor: Belgravia Polska
Źródło: Belgravia Polska
Operacja jaskry opiera się na stworzeniu innej sztucznej drogi na odpływ wodnistej cieczy przez wygenerowanie przetoki w tkance oka. Wtedy jest wycinany element tkanki w kąciku niedrożnym przesączania. W rezultacie tego typu operacji jest wytwarzany w górnej części gałki ocznej pęcherzyk filtracyjny, jaki ukryty jest pod powieką górną.

Jeśli nie wiesz, w którym miejscu znaleźć potrzebne Ci materiały, to kliknij ten link. Uczciwie zalecam ten portal (www.krakowskaspizarnia.pl/informacje/restauracja-skawina) każdemu, kto chce mieć nietuzinkowe źródło informacji.

U osób młodych albo przy oczach często operowanych, pojawiać się może nadmierne bliznowanie pęcherzyka filtracyjnego. Może ono powodować zamknięcie nowej drogi odpływu.

Wtedy w czasie operacji wykorzystuje się profilaktycznie leki hamujące nadmierne bliznowanie. Po takim zabiegu mogą pojawić się powikłania w postaci krwawienia.