Jak można finansować wyposażenie lekarskich gabinetów, jakie zalety ma leasing medycznych urządzeń.

Współczesna medycyna korzysta z wielu bardzo nowoczesnych urządzeń i sprzętów. Przez to lekarze mogą skuteczniej leczyć swoich pacjentów, wykonywać rozmaite diagnozy i zabiegi. Jednak przeważnie urządzenia te są bardzo drogie, szczególnie te z najwyższej półki, lecz w nowoczesnych gabinetach niezbędne go tego, żeby leczyć zgodnie z wysokimi standardami.

Dla wielu lekarzy, szczególnie rozpoczynających praktykę zawodową, koszt nawet prostego wyposażenia może przekraczać ich możliwości finansowe.

Zajmujący wpis? Jeżeli tak uważasz, to kliknij tu, wyczerpujący tekst (https://rehaexpert.pl/rehabilitacja-po-zlamaniach/), który w tamtym miejscu znajdziesz, także jest coś ciekawego.

W szczególności będzie to dotyczyć przykładowo dentystów. Wprawdzie mogą oni ruszyć z jednym fotelem i paroma niezbędnymi akcesoriami, lecz chcąc zapewnić całkowity zestaw usług powinni jeszcze posiadać rentgen czy urządzenie do opracowywania kanałów. I okazuje się, że na sprzęt ten na sam początek potrzeba będzie kilkadziesiąt tysięcy złotych, co dla zaczynającego działanie lekarza jest przeważnie kwotą nie do przejścia. Szczęśliwie są sposoby na to, żeby w jakiś sposób sfinansować kupno niezbędnego wyposażenia gabinetu, czy to dopiero otwieranego, czy działającego już dłużej.

sprzęt

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z tego typu sposobów, bardzo popularnym w lekarskim środowisku jest leasing sprzętu medycznego. Proponowany jest on przez kilka banków, które specjalizują się właśnie w takim obszarze finansowania, dając przy tym kilka rozmaitych możliwości. W zależności od charakteru sprzętu i preferencji klienta można się zdecydować albo na leasing finansowy, albo operacyjny. Przy pomocy leasingu finansować można zakup urządzeń i sprzętów medycznych zupełnie nowych, lecz niekiedy również używanych.

Ogromną zaletą leasingu jest prostota i szybkość otrzymywania. Nie trzeba będzie składać jakiś ogromnych ilości dokumentów, najczęściej banki stosują tutaj procedurę uproszczoną, ograniczającą do minimum wymagane sprawy formalne. Umowy rozpatruje się i zawiera szybko, więc trzeba więc długo czekać na sprzęt, jaki jest potrzebny. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że aktualnie Leasing 0% na urządzenia i sprzęt medyczny to najczęściej wybierana forma finansowania wyposażenia swojego gabinetu.