Kiedy powinniśmy pójść na zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup?

Może się ona okazać wymagana, gdy zaczynamy czuć bóle pleców, które spowodowane są przez przyjmowanie wymuszonej, nieprawidłowej pozycji albo bóle związane ze zmianą pozycji.
Rehabilitacja kręgosłupa musi być to decyzja przemyślana.

bieżnia

Autor: Maryland Green Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Powinna być przeprowadzana przez wyszkolone osoby. Powinna również odbywać się pod ścisłym lekarskim nadzorem. Jeśli ból pleców pojawił się niespodziewanie i jest bardzo intensywny oraz nie ustaje po przeciwbólowych lekach, które dostępne są bez recepty, to w takiej sytuacji jest to znak, że musimy szybko udać się do neurologa lub doktora ortopedy. Ci lekarze zlecą odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Jeżeli czujemy, że ból pojawia się cyklicznie oraz nie jest zbyt gwałtowny, to wtedy sprawa nie jest tak niezwykle pilna. Trzeba umówić się w takiej sytuacji na konsultację u doktora, lecz najpierw można spróbować pomóc sobie samodzielnie. Można do swojej codzienności wprowadzić większą ilość aktywności fizycznej i można zredukować masę ciała, jeżeli mamy jej za dużo.
farmaceuta

Autor: Birthe Van Der Veken
Źródło: http://www.flickr.com
rehabilitacja

Autor: Simple
Źródło: Simple

Jeśli odczuwamy, że potrzebna jest nam rehabilitacja (przychodnie rehabilitacyjne wrocław) a bólowe przypadłości nie dają nam spokojnie funkcjonować, to trzeba powiedzieć o tym swemu doktorowi. Zleci on odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne i skieruje do dobrego specjalisty. Lekarze neurolodzy albo ortopedzi mają wiedzę na wątek obecnych technik rehabilitacyjnych oraz wytłumaczą nam, jakie zabiegi będą dla nas w najwyższym stopniu właściwe. Lekarz również może nas skierować na rentgenowskie badanie kręgosłupa. Na tego typu badaniu będzie bardzo dobrze widać kształt kręgosłupa oraz ew. jego skrzywienie. rehabilitant, powinna być to osoba specjalizująca się w leczeniu konkretnej wady danej części ciała.

Tak jak doktorzy są profesjonalistami w leczeniu danych części ciała, tak rehabilitanci, którzy robią dane zabiegi, definiują najczęściej swe preferencje zawodowe. Może być rehabilitant od terapii kończyn albo poszczególnych odcinków kręgosłupa.