Jak postępować ażeby choroba hemoroidalna była dla nas jedynie grozą podręczników?

Choroba hemoroidalna jest dolegliwością będącą sygnałem zaburzeń ze strony układu krążenia i dzisiaj jest niezwykle częstą dolegliwością. Najczęściej też, ze wstydu i z obawy przed badaniami, długo zwlekamy z wizytą w specjalistycznej przychodni.

link do www

Autor: spectruss
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj swoje pierwsze kroki kierujemy do pobliskiego punktu aptecznego, usiłując kurować się samodzielnie. To stosunkowo powszechny schemat. Decyzję o wyborze odpowiedniego preparatu powinniśmy przedyskutować z lekarzem lub aptekarzem. Najlepszą drogą jest konsultacja z lekarzem. Lekarz zajmujący się chorobami jelita grubego i odbytu to proktolog. Po takiej wizycie, lekarz oceniając nasz stan zdrowia, będzie wiedział jak leczyć hemoroidy.

Pozostając pod opieką lekarza, możemy korygować stan naszego zdrowia, stosując środki dostępne bez recepty. Oferta leków dostępnych bez recepty jest spora. Do leczenia miejscowego możemy stosować medykamenty udostępniane pod postacią maści i czopków. Dolegliwość hemoroidalna objawia się głównie krwawieniem, bólem i świądem. Istnieją także leki ziołowe, które mogą zlikwidować lub co najmniej zmniejszyć uciążliwe dolegliwości. Podczas gdy symptomy schorzenia są nam wiadome, pomocne mogą okazać się również złożone środki homeopatyczne, w postaci czopków i kremów. Środki te nie zawierają sterydów ani antybiotyków.

Mężczyzna i jego okulary

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy stosować specjalnie przygotowane płyny, zawierające wyciągi z ziół - nagietka, rumianku czy kory dębu. Dodatkowe formy leczenia to metody operacyjne. Te z kolei dzielą się na nieinwazyjne i inwazyjne. Warto dodać, że hemoroidy, chociaż może trudno w to uwierzyć, są kłopotem którego możemy łatwo uniknąć. Jak możemy sobie sami pomóc? Otóż niezwykle ważnym elementem leczenia jest właściwe odżywianie. Choroba hemoroidalna obliguje do bezwzględnego unikania zaparć. Złotym środkiem jest błonnik. Do wszystkich posiłków musimy zjadać dodatkową ilość surowych warzyw i owoców. Wspaniałe są również grube kasze, pieczywo z dodatkiem ziaren zbóż oraz naturalne jogurty.

Czyżby któryś komentarz z serwisu (https://apteczkadziecka.pl/pol_m_DZIECKO_Jedzenie-dla-dzieci-2193.html) Cię dotknął? Masz ochotę na to odpisać? Zachęcamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!

Powinniśmy zmniejszyć w diecie tłuszcze zwierzęce, ryż, ziemniaki, białe pieczywo. Unikać spożywania czekolady, alkoholu, mocnej kawy i herbaty. W ciągu dnia musimy pić około 2–2,5 l płynów.