Jeżeli w naszym małżeństwie nie najlepiej się dzieje, to powinniśmy udać się na terapię dla par

W dzisiejszych czasach wszyscy żyją szybko i w sposób dość konsumpcyjny, wobec tego także nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.
Nadeszły takie czasy, że prościej bywa skończyć związek i szukać czegoś innego, aniżeli chcieć rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie są większymi egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika ludzka niechęć do ustępstw. Na to nakłada się szybkie życie, które sprawia, że pary nieczęsto się widują. I tak z reguły zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy. Można dać sobie spokój i każdy pójdzie w swoją stronę albo możemy walczyć o naszą miłość. Trzeba podjąć trud i zapisać się na terapię. Tam pod czujnym okiem psychologa będziemy mieli możliwość powiedzieć, co nam ciąży. Jednak będzie trzeba wysłuchać też racji drugiej strony. Terapeuta zatroszczy się o to, aby w czasie spotkania nie było krzyków czy przekleństw. Jako ktoś z zewnątrz będzie mógł mieć świeże spojrzenie na konflikt i jego komentarze często będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długie miesiące i musimy zdawać sobie z tego sprawę.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, przeczytaj dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam przygotowywanie bibliotek ngs, znajdziesz tu analogiczne informacje.

Musimy dać sobie czas. Zgoda może rodzić się w bólach, ale powinniśmy podjąć tę próbę, w szczególności jeżeli mamy dzieci i nie mamy ochoty rozbijać rodziny. Nie zapominajmy, aby na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.

Trzeba dać również możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.