Jeżeli w naszym małżeństwie nie najlepiej się dzieje, to powinniśmy udać się na terapię dla par

W dzisiejszych czasach wszyscy żyją szybko i w sposób dość konsumpcyjny, wobec tego także nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.
Nadeszły takie czasy, że prościej bywa skończyć związek i szukać czegoś innego, aniżeli chcieć rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są większymi egoistami, którzy stawiają swoje potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika ludzka niechęć do ustępstw. Na to nakłada się szybkie życie, które sprawia, że pary nieczęsto się widują. I tak z reguły zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy.

Zaabsorbował Cię omawiany artykuł? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik - to niezwykle użyteczna treść, która także będzie dla Ciebie wartościowa!

Można dać sobie spokój i każdy pójdzie w swoją stronę albo możemy walczyć o naszą miłość. Trzeba podjąć trud i zapisać się na terapię. Tam pod czujnym okiem psychologa będziemy mieli możliwość powiedzieć, co nam ciąży. Jednak będzie trzeba wysłuchać też racji drugiej strony. Terapeuta zatroszczy się o to, aby w czasie spotkania nie było krzyków czy przekleństw. Jako ktoś z zewnątrz będzie mógł mieć świeże spojrzenie na konflikt i jego komentarze często będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długie miesiące i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Musimy dać sobie czas. Zgoda może rodzić się w bólach, ale powinniśmy podjąć tę próbę, w szczególności jeżeli mamy dzieci i nie mamy ochoty rozbijać rodziny. Nie zapominajmy, aby na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.

Trzeba dać również możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego dobrego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.