Jakimi sposobami powinno się dbać o swoje zęby, jaką rolę spełniają systematyczne przeglądy u dentysty.

Choroby uzębienia są jednym z najważniejszych problemów naszej cywilizacji. Z jednej strony do kupienia są coraz lepsze pasty, szczoteczki z profilowanymi główkami i płyny do płukania, ale i tak bardzo duża ilość dorosłych i dzieci ma kłopoty z ubytkami. Wpływ na to ma kilka rzeczy. Nawet najlepsza szczoteczka oraz pasta nie pomogą, jeśli ktoś ich nie będzie regularnie stosował, a niestaranne i nieregularne mycie zębów niestety często ma miejsce, zwłaszcza wśród dzieci.

dentysta podczas zabiegu

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli się do tego dołoży dietę przede wszystkim opierającą się na słodkich napojach i przekąskach, to oczywistym się staje, skąd tak powszechne problemy z zębami. A jak takie zaniedbania mogą się skończyć to bardzo dobrze wiedzą ci, którzy z bolącymi zębami musieli chodzić do dentysty (). Jeżeli ubytki zbyt duże nie będą, to leczenie nic nie będzie bolało, może poza tym ze trzeba wydać na dobre plomby. Jednak zaniedbanie tego i doprowadzenie do większej próchnicy może spowodować, że konieczne będzie dużo dłuższe i kosztowniejsze leczenie kanałowe kraków.

dziecko na wizycie u dentysty

Autor: Britt Reints
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę najistotniejszą sprawą podczas profilaktyki zębów poza myciem są regularne przeglądy. Dzięki nim można będzie na bieżąco kontrolować stan swojego uzębienia i w razie potrzeby wszystko od razu leczyć. Ma to taki plus, że jeżeli ubytki są niewielkie, to i leczenie będzie w zasadzie bezbolesne, może to potwierdzić to chyba każdy dobry dentysta (dentysta warszawa wola) Kraków. Będzie się w zasadzie sprowadzać do lekkiego oczyszczenia próchnicy i zaplombowania, z reguły zupełnie wystarczy na to pojedyncza wizyta. Dlatego też powinno się co najmniej raz w roku iść na takie sprawdzenie, zwłaszcza że większość gabinetów będzie je oferować bez żadnych dodatkowych opłat. Za to jeżeli ktoś będzie miał problem z tym, że nie ma prostych zębów, to również musi odwiedzić dentystę, ale o innej specjalności. W jego przypadku pomoże doświadczony ortodonta Kraków (), który dokładnie zbada ułożenie zębów i w razie konieczności zaproponuje sposób ich wyprostowania. Przeważnie będzie to jakiś aparat, który będzie trzeba przez jakiś czas zakładać.