Jakie znaczenie będzie mieć odpowiednio spisana umowa podczas wyboru firmy która się będzie zajmować usługami sprzątania.

Każde, nawet niewielkie biuro potrzebuje, aby od czasu do czasu ktoś go posprzątał. Oczywiście można takie zadanie dać któremuś pracownikowi, lecz nie można się spodziewać, że zbyt chętnie zabiorą się za to. Dużo lepszym wyjściem będzie znalezienie kogoś, kto zajmie się kompleksowym utrzymaniem czystości w lokalu.

Firma sprzątająca

Źródło: sxc.hu
Obecnie działa ogromna ilość firm zajmujących się sprzątaniem i raczej nie powinno być większego problemu z wyszukaniem najlepszej, choć należy przy tym pamiętać o paru istotnych sprawach. Przede wszystkim nie należy patrzeć tylko na oferowaną cenę, bo niestety przeważnie będzie się to wiązać ze słabą jakością prac. Oprócz tego koniecznie trzeba sprawdzić referencje i doświadczenie firmy, jaką się znajdzie. Tu niezwykle pomocny będzie internet, jeżeli tylko ktoś już kiedyś wyraził swoje zdanie, to warto dotrzeć do tych informacji. Kolejną ważną rzeczą powinno być pamiętanie o dobrze spisanej umowie, w której trzeba precyzyjnie wyszczególnić wszystko to, co było ustalone.

Przedsiębiorcy często zapominają niestety o umowach, ponieważ im się wydaje, że można wszystko ustalić ustnie i tak będzie. Niestety często się zdarza, że jeżeli wszystko będzie dobrze, to problemy nie występują, ale (karta informacyjna przedsięwzięcia bydgoszcz) jeśli w pewnej chwili wystąpią jakieś spory czy wątpliwości, to jeśli czegoś nie ma na papierze, to trudno będzie cokolwiek udowodnić. Dlatego też zawsze decydując się na zatrudnienie firmy do sprzątania, nieważne czy będzie to Amlux czy którakolwiek z innych, należy zredagować odpowiednią umowę.

Mycie okien na wysokości

Autor: Pieter van Marion
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze należy tam dokładnie przedstawić wykaz czynności, jakie objęte będą umową, i należy to zrobić na tyle precyzyjnie, aby od razu było wiadomo, o co chodzi. Powinny być też zawarte ustalenia organizacyjne, czyli w jakich godzinach ma się odbywać sprzątanie, ile osób będzie w to zaangażowane i jak będzie wyglądać kwestia kluczy.

Jeśli się to wszystko dokładnie omówi a następnie wpisze do umowy, to każdej stronie będzie łatwiej pilnować wszystkich ustaleń, a poza tym w przypadku sporów będzie wiadomo od razu, jak sytuacja wygląda.