Chcesz zrzucić na wadze i czuć się zdrowo – sprawdź, którą dietę naprawdę warto wybrać

Nie tylko w Polsce, ale i na całym globie, co parę chwil popularność zyskuje jakaś dieta. Często to tak zwana dieta cud. Działa moment. Określona osoba zrzuca na wadze, czyje się znakomicie, ale po krótkim czasie zjawia się efekt jojo. Wszystko wraca do starej formy, a osoba, która odchudzała się, ponownie traci nadzieję. Raz jeszcze się nie udało.

sprawdź dodatkowe informacje
Autor: Moyan Brenn
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko dlatego, iż zamiast zawczasu zebrać jak najwięcej informacji i wybrać dietę, która naprawdę może nam pomóc,kusimy się na każdą, która w danym okresie czasu jest popularna, uważana za najlepszą i do tej pory niespotykaną. A jest parę, które od lat są proponowane i przez ludzi, którzy z nich korzystali i lekarzy. Wśród nich znajduje się surowa dieta – witarianizm - polecany sklep sklep.RawFoods.pl. Dieta RAW w Polsce (bo i taką ma nazwę) jest znana od wielu lat, wciąż jednak musi przekonywać do siebie sporo ludzi. Dlaczego? Część ludzi sądzi, że z natury jesteśmy mięsożerni, a spożywane jedynie warzywa i owoce nie potrafią dostarczyć odpowiedniej liczby kalorii. Oto pierwszy mit, który warto obalić. Owszem, surowa dieta (zobaczofertę naturavena produkty) to wszelkiego rodzaju owoce (brzoskwinie, banany, gruszki i tak dalej), warzywa (kapusta, sałata, cebula itd.), rośliny strączkowe (groch a także soczewica), ziarna (przeróżne zboża, owies), orzechy i nasiona (np. migdały, słonecznik, ziarna lnu), ale także jajka, produkty z mleka, ryby orazmięso.

Najważniejsze, aby nie były pasteryzowane, wrzucone do gotowania czy pieczone. Uważa się, że obróbka termiczna jest zła i niszczy najważniejsze witaminy. Drugi mit – dieta nie gwarantuje właściwej liczby kalorii. Błąd. Dieta daje wszystko to, co jest niezbędne do życia. Odrzuca gotowanie, powraca do pierwotnego odżywiania.

Dieta RAW w Polsce jest opisana na wielu stronach www. Wystarczy poświęcić chwilkę, by dowiedzieć się na jej temat wystarczająco dużo, aby samodzielnie ją rozpocząć. Spora część osób podaje jadłospisy, poleca dane towary, a nawet sklepy czy gospodarstwa, w których istniej szansa zaopatrzenia się w najlepszą żywność. Istnieją też fora, na których można spotkać osoby, które od dawna korzystają z dobrodziejstw wspomnianej diety i mogą pomóc wszystkim początkującym.