Jakie są właściwości herbaty?

Każda z nas chce być szczupła i czuć się lekko. Dodatkowe kilogramy, nagromadzone przez zimę najlepiej jest zacząć spalać przed latem, aby móc potem swobodnie pokazać się w bikini na plaży. Samo ograniczenie jedzenia to jednak za mało. Sens odchudzania to również przyjmowanie właściwych produktów. Są także inne sposoby, aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej.

herbata w dzbanku

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
By zacząć chudnąć, zdecydowanie powinniśmy odstawić tłuste jedzenie, słodkości i białe pieczywo. Błędem osób będących na diecie jest tak zwana głodówka, która owszem przyczynia się do początkowego spadku wagi, lecz po powrocie do starych przyzwyczajeń, waga wraca i to często z dużą nawiązką. By wspomóc odchudzanie, trzeba dobrze nawadniać organizm. Kiedy w naszym ciele nie ma odpowiedniego poziomu wody, chudniecie będzie postępowało powoli, nawet gdy drastycznie ograniczymy ilość spożywanych pokarmów. Co jednak pić, aby dobrze nawodnić organizm? W czasie stosowania diety polecana jest szczególnie niegazowana woda, lecz rewelacyjnie sprawdzą się również zarówno herbaty zielone (Sklep Demmers), jak i herbaty Pu - erh. Można pić je do posiłków, jak i między nimi. Są dobre w smaku oraz pomogą w walce o zgrabną sylwetkę.

Herbaty zielone mają bogaty aromat. W zależności od gatunki oraz stopnia rozdrobnienia suszu, czas parzenia może być różny. Herbaty zielonej nie zalewamy wrzątkiem, wskazane jest, aby temperatura wody nie była wyższa niż 90 stopni. Gdy chcemy, by zielona herbata herbaty na wagę miała pobudzające właściwości, nie nie powinniśmy zaparzać jej dłużej niż trzy minuty. Jeżeli chcemy się wyciszyć i zrelaksować, poleca się parzenie naparu przez dłuższy czas, aby garbniki zwiększały się z teiną i zapewnić herbacie odpowiednie właściwości. Napar z zielonej herbaty może być parzony wiele razy, za każdym razem możemy podczas parzenia uzyskać inny aromat, w zależności od tego, co kto preferuje.

herbata zielona

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Są takie szkoły zaparzania tej herbaty, które mówią o tym, iż pierwszy wywar należy odlać, a dopiero następne nadają się do spożycia. Zielona herbata przyspiesza metabolizm, pozwala pozbyć się toksyn z organizmu i oczyszcza niezdrowych produktów przemiany materii. Z kolei herbaty Pu – erh (znajdź najlepsze herbaty Pu-erh) zaliczane są do herbat czerwonych. Wykazują one również doskonałe działanie oczyszczające, pobudzają pracę wątroby i ułatwiają chudniecie. Parzyć je powinno się od 3 do 7 minut, w zależności jaki chcemy uzyskać aromat. Dzięki jej moczopędnemu, pozwala na wydzielenie się z organizmu toksyn, obniża także ciśnienie oraz dobrze reguluje poziom złego cholesterolu.