Jakie metody powiększania piersi są obecnie przeważnie stosowane i czy warto się na nie decydować?

Piersi są od zawsze największym atrybutem kobiecości. Ich idealny wygląd ulegał zmianom na przestrzeni lat. Współcześnie preferowane są głównie piersi duże oraz jędrne, dlatego nie można się dziwić, że na rynek regularnie są wprowadzane inne metody powiększania biustu, a kobiety na całym świecie dosyć chętnie korzystają z dobrodziejstw współczesnej nauki.

kobuieta w biustonoszu
Autor: Luciano Mello
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie rozwiązania wyróżniają się obecnie dużym zainteresowaniem? Zazwyczaj operacje plastyczne polegające na wszczepieniu implantów piersi o odpowiedniej wielkości.

Naturalnie, decydując się na podobne rozwiązanie trzeba mieć świadomość tego, że jest to operacja, a z takimi zabiegami zawsze związane jest pewne ryzyko. W dodatku, konieczne jest wybranie cenionej kliniki i doświadczonego lekarza, który pokaże odpowiedni rozmiar implantów. Co najważniejsze, należy zachować rozsądek. Operacje powiększania biustu są coraz tańsze, toteż leżą w zasięgu dużej liczby kobiet. Ewentualnie, biust może zostać wypełniony kwasem hialuronowym, czyli substancją która naturalnie występuje w ludzkim ciele.

Biały biustonosz
Autor: Axami
Źródło: Axami
Powszechne jest też powiększanie biustu własnym tłuszczem, który wcześniej został odessany z innych obszarów ciała kobiety. To podwójna korzyść, ponieważ można zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej w jednym miejscu, żeby uzyskać pełniejsze piersi. Należy jednak pamiętać, że w czasie pojedynczego zabiegu jest możliwość powiększenia piersi o jeden rozmiar, a rekonwalescencja po liposukcji ma priorytetowe znaczenie dla jego powodzenia. W dodatku, tkanka tłuszczowa czasami może zostać odessana nierówno i zabieg będzie trzeba powtórzyć.

Czy są dostępne metody nie potrzebujące ingerencji chirurga plastycznego? Mogą zdecydować się na przyjmowanie preparatu bust up, który jest sprzedawany w formie wygodnych do przyjmowania tabletek. Poza powiększeniem biustu, ma on także gwarantować jego widoczne ujędrnienie, a niestety zdarza się, że piersi po latach tracą jędrność, co dla wielu kobiet jest źródłem kłopotliwych kompleksów. Biust można też powiększyć w kilka minut przy pomocy prawidłowo dostosowanego biustonosza push up, wypychanego specjalnymi gąbeczkami, które unoszą piersi i powodują, że optycznie wydają się one zdecydowanie większe niż wcześniej.