Jak najkorzystniej budować dom? Jakie są najlepsze materiały? Co jest w najwyższym stopniu ponadczasowe?

Najbardziej podczas budowy domu sprawdzają się naturalne materiały. Są rzeczywiście trwałe i co także istotne – ciepłe. W wykończeniu elewacji takiego domu najważniejszą uwagę zwraca się na udane połączenie cegły klinkierowej z tynkiem oraz drewnem. Ta elewacja klinkieru i drewna to wytrzymała budowla, która będzie cieszyła następne pokolenia.

odnośnik do witryny

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
Dom z klinkieru to inwestycja, która nigdy Cię nie zawiedzie. Jest to bardzo trwały materiał, dodatkowo cegła klinkierowa odznacza się trwałością oraz jest wytrzymała na działanie różnych zewnętrznych czynników. W polskim klimacie można spodziewać się różnych warunków pogodowych, tak więc lepiej być przygotowanym i posiadać dom naprawdę wytrzymały. Elewacja z klinkieru przez lata nie wymaga zabiegów konserwacyjnych, co ważne, na długo zachowuje pierwotny wygląd. Klinkierowi są w stanie towarzyszyć fragmenty okładziny drewniane, może być również tynk w grafitowym kolorze. Sprawdź więcej:

Tak naprawdę cegły są już od dość dawna znane w budownictwie.

Przeczytaj bez marudzenia ten wpis z www opisującego zbliżone materiały, gdyż on niewątpliwie również jest warty Twojej uwagi.

Co tu wiele mówić, wystarczy się rozejrzeć, aby zobaczyć dużą ilość dawnych budowli, które zachowane są w bardzo ciekawym stanie. Dzisiaj cegła jest materiałem niezwykle wytrzymałym na ściskanie, jest także jeszcze bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Bogata oferta produktów, pośród których wyróżnić możemy wiele ciekawych kształtów, kolorów czy faktur pozwala architektom stworzyć obiekty pełne harmonii. Dzięki znacznym możliwościom technicznym oraz wykorzystaniu wiedzy oraz technologii, spokojnie jesteśmy w stanie połączyć tradycję, wysoką jakość i fantastyczną urodę cegły klinkierowej. Jednocześnie, cegła klinkierowa to dosyć znaczny wydatek. W tym znaczeniu warto już na etapie projektowania pomyśleć, czy będzie pełnić ona część elewacji domu, a pozostałe fragmenty będą przykładowo otynkowanymi cegłami silikatowymi.

ściana klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Jest też taka ewentualność, że cały dom będzie wykonany z cegły ogniotrwałe klinkierowej? Istotny jest również dobór kolorów. Najczęściej wybierane kolory tradycyjne, czyli tzw. ceglane kolory będą najlepsze na domach o tradycyjnej architekturze, jasne natomiast sprawdzą się na prostych i nowatorskich formach elewacji zewnętrznej. Istnieją też ciemne cegły klinkierowe, lecz w zbyt dużej ilości mogą sprawiać wrażenie zbyt ciężkiej formy. Pamiętajmy więc o umiarze. Jeśli będą właściwie zastosowane, to sukces zagwarantowany, a można nawet dodać, że murowany!