W jaki sposób oraz czy w ogóle możliwa jest zmiana dostarczyciela gazu? Jak można to zrobić, jak wyglądają procedury?

Sporo osób nie jest zadowolonych z usług obecnego dostarczyciela gazu oraz myślą o zmianie. Zastanawiają się czy jest to coś możliwego do zrealizowania, oraz w jaki sposób to możemy w ogóle zrobić? Na szczęście istnieje taka możliwość i każdy może z tego skorzystać, warto więc dowiedzieć się, jak zrobić tego typu zmianę. Na sam początek musimy podpisać umowę z nowym, wypatrzonym przez nas, dostarczycielem, który działa na terenie dystrybutora. Potem koniecznie trzeba rozwiązać obecną umowę ze sprzedawcą.

licznik gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com
Jak konsument miał do tej pory umowę kompleksową, zaś z nowym sprzedawcą zawarł tylko na sprzedaż, to koniecznie należy również podpisać umowę o świadczenie usług dystrybucji gazu z dystrybutorem, to znaczy firmą, jaka dostarcza gaz. Najważniejszym warunkiem rozwiązania tego typu umowy w sytuacji zmiany sprzedawcy jest pływ okresu wypowiedzenia czytaj pełen artykuł. Po zawarciu umowy z nowym sprzedawcą należy koniecznie podać tą informację do Polskiej Spółki Gazowniczej, jaka zarządza sieciami. Do przeprowadzenia każdej z powyższych czynności użytkownik tak naprawdę jest w stanie upoważnić inną osobę, dajmy na to nowego sprzedawcę.

Firma dystrybucyjna jest zmuszona zezwolić nam na zmienienie sprzedawcy, nie później aniżeli w okresie trzech tygodni od dnia wpłynięcia powiadomienia o zmianie sprzedawcy, przez odbiorcę lub [adwokat wrocław - łukasz sołtys] też upoważnionego przez niego sprzedawcę. Co istotne, zmiana dostawcy gazu nie może sprawiać zakłóceń jeśli chodzi o ciągłość dostaw paliw gazowych.

Powyższy kolejny link tworzyliśmy dla Ciebie niebywale skrupulatnie. Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu i zajrzysz na naszą kolejną witrynę.

Znaczy to po prostu, że nie powinno być tak, że jak zrezygnujemy z umowy z jedną firmą, to przez przez jakiś czas nie będziemy mieli gazu. Cały zaś proces więc tyle trwa, ile wynosi czas wypowiedzenia u wcześniejszego sprzedawcy. Najczęściej jest to jeden miesiąc.

Nowa firma zajmuje się najczęściej wszystkimi formalnościami, zaczynając od przekazania wypowiedzenia dotychczasowej umowy, po napisanie zawiadomienia o zmianie nazwy, aż po przekazanie go do dotychczasowego operatora. Zawierając umowę z nowym sprzedawcą albo wypowiadając obecną, najlepiej zapoznać się z najważniejszymi pojęciami. Najważniejsze to wejście w życie nowej umowy jak również rozwiązanie wcześniejszej umowy. Zmiana sprzedawcy, to znaczy nowa umowa bez sprawdzenia przez konsumenta warunków rozwiązania starej umowy, będzie się wiązać z nieprzewidzianymi skutkami prawnymi, jakie wynikają dajmy na to z dublowania się kontraktów. To taka sytuacja, kiedy dotychczasowa umowa jeszcze się nie skończyła, natomiast kolejna już weszła w życie.