Jak można by oswajać dzieci z gabinetem dentystycznym oraz jakie zabiegi się tam wykonuje?

Jeśli u dzieci zaczynają się problemy z zębami, powinniśmy jak najszybciej pójść do specjalisty, którym jest dentysta dla dzieci. Niezwykle istotne jest to, żeby w czasie pierwszej wizyty na początku pokazać potomstwu lekarza i przeprowadzić z nim zapoznawczą rozmowę.

W ten sposób można oswoić dziecko z nowym dla niego miejscem.
Doktorzy, którzy pracują w takich gabinetach ukończyli kierunek o nazwie pedodoncja oraz są przygotowani do pracy z dziećmi. W ramach swych obowiązków ci doktorzy przeprowadzają typowe zabiegi z zakresu chirurgii oraz stomatologii zachowawczej. Do najbardziej istotnych z nich należą lakowanie bruzd, które wykonuje się w przypadku stałych zębów przedtrzonowych oraz trzonowych. Zabieg taki jest wykonywany w wypadku dzieci, które w wieku 6-7 lat posiadają pierwsze trzonowce stałe czy w wieku 11-13 lat kolejne trzonowce. Co ważne, taki zabieg jest nieinwazyjny oraz opiera się na uzupełnieniu bruzd w uzębieniu za pomocą ciekłych żywic. Po zakończeniu leczenia należałoby podarować dziecku nie tylko lizak albo jakiś inny smakołyk, lecz także np. certyfikat dla najdzielniejszego dziecka. Chodzi o to, żeby wzbudzić u dziecka jak najbardziej miłe skojarzenia, a w tym celu nie należy używać słowa "ból".
Dziecko

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
urlop

Autor: SMG/KRC Millward Brown
W zakres działań, jakie może wykonywać tego typu dziecięcy stomatolog są również takie zabiegi jak lakierowanie zębów, zatem zabezpieczanie ich płaszczyzn przy pomocy środków, które zawierają duże nasycenie chloru. Jego obowiązkiem jest mineralizacja szkliwa i spowalnianie procesów prowadzących do próchnicy.

Podczas lakierowania uzębienia wytwarzana jest na zębach dodatkowa warstwa ochronna.

Interesują Cię tego typu wątki? Masz chęć na to, by przeglądnąć następne? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (https://nowafarmacja.com.pl/franczyza/jak-przystapic-do-grupy/) opisów. Kontynuację znajdziesz w poniższym linku.

Na zębach mlecznych przeprowadzana jest także impregnacja, której celem jest nasycenie zniszczonego próchnicą zęba środkami działającymi bakteriobójczo.