Golenie na mokro – co powinieneś wiedzieć nim wybierzesz metodę golenia

W ówczesnym świecie, w jakim egzystujemy, mało czasu mamy na zadbanie o cerę. Kiedy już go jednak znajdziemy, najczęściej kosztem snu, to czy troszczymy się o nią we właściwy sposób? Sposoby golenia na sucho, lub z wykorzystaniem powszechnych gotowych żeli bądź pianek do golenia nie zapewniają naszej cerze wystarczającej pielęgnacji. Taką prostą rutynę, jak golenie, możemy zamienić w całkowitą pielęgnację twarzy. Wystarczy jedynie wybrać właściwą metodę.

pędzel do golenia

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą właściwą, która dobrze uchroni skórę przed uszkodzeniem oraz zwyczajnie o nią zadba, jest sposób golenia na mokro. Musisz mieć do niej pędzel, przy pomocy którego, wytworzysz pianę oraz rozprowadzisz ją na twarzy. Zależnie od twoich upodobań oraz czucia skóry możesz wybrać właściwy pędzelek. Żeby wyprodukować pędzel do golenia borsuk (Faceteria) musi oddać swoje włosie.

W zależności od tego, z której części tułowia zostały pozyskane włosy zwierzęcia, zostanie zrobiony inny pędzel badger . Znaleźć można cztery główne rodzaje włosia zwierzęcia. Odróżniają się między sobą sztywnością oraz wchłanianiem wilgoci. Te cechy wpływają na jakość pianki, która wyjdzie oraz na jakość masażu skóry. Pędzel badger może być sztywny i chropowaty lub miękki oraz śliski. Miejmy tylko nadzieję, że uzyskując włosie na pędzel do golenia borsuk nie traci całej okrywy.

Przy pomocy takiego pędzla można również, zaraz po goleniu, rozprowadzić kremy męskie (kremy męskie) w skórę. Jest to świetna metoda rozprowadzania maści. Kremy męskie dzięki temu najlepiej się przyjmują.

Jeżeli omawiana w tym artykule problematyka jest według Ciebie interesująca, to ponadto sprawdź również inne warte zapoznania się (https://sklep.wzso.pl/produkty/ortezy/stabilizatory-palcow,2,11046) artykuły.

Kompletny proces, odpowiednio wykonany, świetnie rozmasuje skórę twarzy i ją odpręży.

golenie

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już wybierzesz właściwy własny pędzelek do golenia, nauczysz się metody wytwarzania piany oraz poznasz doskonałe metody nakładania jej na skórę twarzy, możesz rozejrzeć się za typem ostrza do golenia. W goleniu na mokro możesz znaleźć trzy rodzaje ostrzy. Brzytwa, maszynka żyletkowa lub maszynki z kilkoma ostrzami. W takim przypadku, wybierając właściwe ostrze, rozważ twardość zarostu twarzy. Wybierając, weź pod uwagę również osobiste umiejętności manualne oraz rodzaj cery. Nie zapominaj tylko, że cały zabieg golenia na mokro, z wykorzystaniem własnoręcznie przygotowanej piany, może trwać aż dziesięć minut.