Kobietom trudniej o pracę?

Jeżeli jesteś pozbawioną pracy kobietą w średnim wieku, możesz mieć kłopot ze znalezieniem nowej pracy. Obecnie rynek pracy jest wyjątkowo brutalny dla osób po czterdziestce. Mimo, że osoby młode także nie mają stałej pracy, to ludzie w średnim wieku borykają się z tym samym kłopotem, chociaż posiadają niekiedy wieloletnie doświadczenie.

Pani Katarzyna Kowalska obecnie mieszka w Krakowie.

Miej świadomość, że żeby zdobyć fascynujące wiadomości na przedstawiany temat, musisz odnaleźć dobre źródło - więc obejrzyj serwis (http://ehsbiznespartner.pl/oos-kip-torun/), w tamtym miejscu znajdziesz wciągające fakty.

Właśnie ukończyła pięćdziesiąt pięć lat. Po piętnastu latach pracy w jednej branży została zwolniona. Pomimo dużego doświadczenia pani Kowalska ma trudności ze znalezieniem stałej pracy. Mimo że skończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz kurs językowy. Przez siedem lat poznawała język niemiecki w stopniu średnio zaawansowanym.

uczniowie podczas pracy w grupie

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż pani Kowalska starała się odnaleźć dobrą pracę w zawodzie, okazało się, że w jej miejscowości bezrobocie jest na bardzo dużym poziomie. Jak również wiek bohaterki działa na jej szkodę. Na rynku pracy jest obecna niepokojąca tendencja do dyskryminacji poszukujących pracy osób po czterdziestce. Tymczasem bardzo trudno jest pozyskać potrzebną pomoc od PUP-u.
Obecnie w kraju jest bardzo wiele ludzi w tego rodzaju porównywalnej sytuacji. (News - )
W prawdzie Urzędy Pracy proponują od czasu do czasu dodatkowe kursy dla osób bezrobotnych, jednakże nie dla wszystkich znajdą się miejsca. Wszystko zależy od zamożności gminy, która finansuje dany urząd pracy oraz jak dany urząd rozporządza tymi pieniędzmi.

Ciekawą perspektywą dla osób długotrwale bezrobotnych są także dodatkowe programy dotowane przez Unię Europejską.

Prezentowany pełny raport (https://ehydrogaz.pl/szafki-zaworowe,c3,pl.html) zawiera dane, które przedstawiają ten temat, zatem jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej - zapraszamy do nas!

Można z nich skorzystać, ale należy wiedzieć, gdzie ich szukać. Dzisiejszy rynek pracy jest bardzo dynamiczny, dlatego należy być otwartym i w razie utraty pracy sprawnie działać i być gotowym na zmianę zawodu. W tym celu należy podnieść swoje kwalifikacje i nabyć nowych kompetencji. Tym sposobem, kiedy pani Kowalska znajdzie na tablicy ogłoszeń informację: , będzie mogła bez kłopotu odpowiedzieć na ofertę.
Szukanie pracy wymaga także więcej zachodu niż się wydaje. Nie wystarczy codziennie rano przeglądać strony internetowe i wpisywać w wyszukiwarkę to samo hasło: Powinno się poszukiwać ofert także poza swoim miastem.