Dla wielu ludzi łysienie to bardzo poważny kłopot, który prowadzi ich do poczucia niższości, dlatego należy z tym walczyć

Łysienie dotyczy z reguły panów. Choć i kobiety czasami mają możliwość dostrzec to na swojej osobie. Problem łysienia jest niemiły i w większości przypadków mężczyźni chcą z tym walczyć.

Podejmują więc przeróżne próby zmiany sytuacji.
Utrata włosów zwykle jest niechcianym syndromem. Wobec tego jeśli dopadło Cię łysienie androgenowe leczenie warto rozpocząć natychmiast. Łysienie to jest tak nazywane, gdyż jest związane ze zbyt dużym poziomem tego hormonu w naszym ciele. Ten rodzaj utraty włosów zawsze posiada podłoże w genach i zapadają na nie nawet kobiety, zwłaszcza w okresie przekwitania. Zazwyczaj leczy się je przy pomocy leków, co wywołuje zahamowanie tworzenia się zakoli. Jednak leczenie bywa długie oraz wymaga cierpliwości.
Ciąża

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Branie leków hamuje łysienie, ale nie sprawia, że będą one odrastać na już widocznych zakolach. Toteż jeżeli pragniemy nie tylko zahamować utratę włosów, ale także je cofnąć, to zostaje nam wyłącznie transplantacja włosów. Nie jest to bolesny zabieg, ale wykonuje się go ze znieczuleniem. W obecnych czasach przyrządy medyczne są tak dokładne, że przy pobieraniu włosów, nie narusza się im mieszków. To daje pewność, że będą rosły na zakolach i zabieg skończy się pomyślnie.
Trzeba walczyć z zakolami, gdyż nie jest to walka beznadziejna.

Dzisiaj medycyna Lizaki na odporność dla dzieci niezwykle poszła do przodu i zna wiele sposobów walki z ową nieprzyjemną dolegliwością. Wobec tego nie należy popaść w przygnębienie i jak najszybciej iść do lekarza.