Co zrobić momencie gdy przesyłka kurierska jest uszkodzona lub nie została doręczona na czas. Jak zareagować?

Nasz byt jest połączona z nieustannym pośpiechem, w związku z czym raz na jakiś czas nie posiadamy czasu na wykonanie konkretnych formalności, a jest to bardzo ważne, kiedy dostajemy paczkę od kuriera.

paczki przed wysłaniem do kuriera
Autor: Jnzl's Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły nie zwracamy uwagi czy przesyłka została doręczona na czas i na to czy ma jakieś zniszczenia. Nie zwracamy się do kuriera, tymczasem warto czasami dobrze obejrzeć paczkę. Może być to podobne, jeżeli okaże się, że dostaliśmy uszkodzoną przesyłkę.

W tego typu sytuacji odbiorca ma tydzień od przyjścia wysyłki na pokazanie, że wina za zniszczenia stoi po stronie kuriera, żeby jednak tego dokonać musimy dokładnie poznawać się z procesem wystąpienia o odszkodowanie (więcej informacji: usługa kurierów). Wiadomości na ten temat zapewniający może dowiedzieć się online firmy przewozowej lub zapoznając się z regulaminem firmy.

W przypadku, gdy masz ochotę przestudiować taką problematykę także od innej strony, zobacz więcej na portalu (https://e-gift.pl/oferta/dom-wyposazenie/wyposazenie-wnetrza/), gdyż on również ją przedstawia.

Jeżeli te drogi z jakichś powodów nie mogą pomóc, cały czas możemy poszukiwać pomocy w infolinii dla klientów. Należy nie zapominać tez o tym, że konsument zazwyczaj może szukać pomocy tez w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

A co w sytuacji, kiedy przesyłka nie dojdzie na czas? Trzeba pamiętać o tym, że jeżeli zależy nam na konkretnym terminie, w którym paczka ma być doręczona to najlepiej skorzystać z usług firm kurierskich. Perfekcyjna firma kurierska jest zobligowana by poinformować klientów o zaplanowanym terminie, w którym przesyłka będzie dostarczona i musi się z tym zgodzić.Jeśli tego nie zrobi klient ma prawo występować o odszkodowanie. Wysokość tego rodzaju odszkodowania jednak nie może być większy niż dwukrotności należności za usługę. Doskonale ceny odszkodowań ustalane są w regulaminie przedsiębiorstwa kurierskiego.

przesyłki kurierskie
Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Jak widać odbiorca nie jest pozostawiony sam sobie, a prawo zapewnia mu domaganie się odszkodowań za zastałe szkody oraz nieprzestrzeganie terminu doręczenia przesyłki. Warto o tym nie zapominać, gdyż wielu z nas zapomina o swoich prawach.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę program do ewidencji czasu pracy, która dotyczy omawianej kwestii, zatem niewątpliwie także Cię zainteresuje!

Warto zdawać sobie sprawę, co możemy robić i gdzie możemy się zwrócić celem znalezienie odpowiedniej pomocy