Co kupić znajomym na nowe mieszkanie? Szukamy użytecznych podarków.

Osoby, które kupiły mieszkanie, przy jego urządzaniu zwykle myślą o jego funkcjonalnej stronie i o rzeczach na początku mieszkania najpotrzebniejszych. Pole do popisu zostawiają przyjaciołom, którzy przybędą na parapetówkę. Co kupić w prezencie, żeby wpasować się w atmosferę mieszkania, którego jeszcze nie widzieliśmy i by ofiarować coś, co będzie ładne a do tego po prostu praktyczne?

reprodukcja

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

Obrazy do salonu
Warto pomyśleć wcześniej, w wyposażeniu których pomieszczeń chcielibyśmy mieć swój mały udział. Każdy pokój pozostawia ogromne pole manewru, więc prześledzimy kilka opcji. Sprawdzonym prezentem są oczywiście kwiaty w doniczkach. Jeżeli chcemy sprawić kompletny prezent, kupmy przykładowo trzy różne sukulenty i włóżmy je w ceramiczne doniczki. Sukulenty nie wymagają częstego podlewania ani dużej troski, dlatego na dobry początek sprawdzą się doskonale. Co więcej – wyglądają świetnie i będą stanowić idealną ozdobę. Jeżeli rzeczywiście nie wiemy, jakie barwy dominują w mieszkaniu, do którego idziemy, podpytajmy właścicieli lub zdecydujmy się na sprawdzone barwy – biały, kremowy, beż albo na mocny akcent – doniczki w kolorowe wzory lub kontrastowe kropki. Przy wybieraniu roślin możemy też zdecydować się na takie, które odświeżają i oczyszczają powietrze w pokojach. Jeśli chcemy zrobić właścicielom mieszkania spektakularny prezent, kupmy obrazy do salonu.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany tekst, sprawdź jeszcze ten link. To bez wątpienia ta treść (https://elektryczne.eu/lodz), na której znajdziesz podobne informacje.

Tryptyki na pewno będą wspaniale wyglądać na dużej przestrzeni, na przykład na ścianie nad kanapą. Jeżeli chcemy pomóc zająć pustą ścianę, możemy też sprezentować nalepki na ścianę, na przykład z cytatem lub elementem przyrody – kwiatami, drzewem, ptakami.

Szklane blaty na wymiar

Jeśli natomiast chcemy zakupić coś, co ubarwi jadalnię albo salon, możemy postawić na eleganckie patery szklane. Zarówno te płaskie - na tort, jak i te przestrzenne na ciasto i owoce albo muffiny będą bardzo użyteczne. Do patery można dobrać pasującą cukierniczkę i dzbanuszek na mleko. Będą się idealnie komponować na stole. Lecz prezentem, który także będzie pasował do patery, będzie łopatka do ciasta i łyżeczki. Patery szklane i wszystkie dodatki z pewnością kupimy w tym samym miejscu.
Sprawdź jeszcze lustra na wymiar
Jak widać, jest wiele przedmiotów, jakie można dać świeżo upieczonym właścicielom mieszkania. Dostosujmy prezent do osobowości osoby obdarowywanej i jej gustu, a z pewnością trafimy także z podarkiem do aranżacji mieszkania. Obrazy do salonu z pewnością zawisną na honorowym miejscu, a rośliny znajdą miejsce na parapetach.