Apteczka automobilowa – przymusowe zaopatrzenie w każdym samochodzie

Wszelki kierowca, posiadający samochód, winien pamiętać o tym, iż apteczka samochodowa to konieczne, wręcz zasadnicze zaopatrzenie wozu! Z apteczki samochodowej możemy skorzystać my sami, jednak nie transportujemy jej jedynie dla siebie.

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy świadkami karambolu samochodowego, nasza apteczka zdoła komuś uratować życie. Wskutek tego nawet jeżeli nie wiemy, jak udziela się pomocy drogowej - stale winniśmy posiadać apteczkę samochodową. Możliwe, iż przyda się ona komuś innemu, kto w razie karambolu będzie potrzebował z niej skorzystać.

Zdołałoby się wydawać, że apteczka samochodowa to nie wiele, w końcu ma ona tylko podstawowe zaopatrzenie (sprawdź szczegóły na czarmed.pl). Chociaż to „podstawowe wyposażenie” zdoła pomóc w utrzymaniu kogoś przy życiu, do czasu gdy przybędzie karetka. Nie warto więc ignorować posiadania apteczki w wozie.

Apteczkę winniśmy posiadać przy sobie wiecznie, najlepiej w ogóle nie wyciągać jej z wozu. Bez względu na to czy wybierasz się do sklepu, czy jedziesz do pracy czy być może na dłuższy urlop - apteczka stale zdoła Ci się przydać.

Miej świadomość, że aby uzyskać interesujące wiadomości na opisywany temat, musisz odnaleźć właściwe źródło - więc obejrzyj serwis (https://innerharmony.pl/), w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

() Nigdy nie wiemy co czeka nas na drodze. Apteczkę koniecznie powinno się mieć także podczas wyjazdu za granicę. W poniektórych państwach za brak apteczki samochodowej można dostać duży mandat. Policjanci wielu krajów częstokroć sprawdzają, czy kierowca posiada zasadnicze wyposażenie samochodowe, w tym też apteczkę. Pomimo, że w Polsce dominują nieco inne zasady dotyczące zaopatrzenia samochodu, to w takich państwach, jak Niemcy, Litwa, Austria bądź Bułgaria za brak apteczki kierowcom zagrażają wysokie sankcje.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
A jakie zasadnicze wyposażenie powinno mieścić się w apteczce? Na pewno nie zdoła zabraknąć tam rozmaitych opatrunków, koca termicznego, nożyczek, maseczki do sztucznego oddychania albo gumowych rękawiczek. Dodatkowo w apteczce warto umieścić opaskę uciskową czy trójkątną chustę, która służy jako temblak. W apteczce nie powinny jednak znaleźć się leki bądź środki dezynfekujące, szczególnie w płynie. Ich rozlanie się może sprawić zniszczenie kompletnej jej zawartości.