Zobacz zwyczajne sposoby odżywiania

Raw food, to coś więcej aniżeli jedzenie jedynie jabłek i marchewki. Wielbiciele zdrowego stylu życia skłaniają się ku prostym metodom żywienia. Jednym z nich jest dieta oparta wyłącznie na surowych artykułach, czyli dieta RAW. Powinno się posiadać cokolwiek informacji, ochoty i uporu. Jeśli chcemy się dobrze czuć, powinniśmy postępować mądrze i rzetelnie dostarczać swojemu organizmowi to, czego potrzebuje, ażeby mieć energię do aktywności i składniki pożywne do skutecznego działania.

sklep ze zdrową żywnością 

<div style="text-align:justify">W diecie raw przeważają przede wszystkim surowe owoce i jarzyny, kiełki, orzechy, ziarna i suszone owoce. Równocześnie dieta otwiera ewentualność spożywania [TAG=surowe ryby

Autor: F Delventhal
Źródło: http://www.flickr.com

, także mięsa. Przez niektórych zwana dietą młodości zdobyła wielkie uznanie pośród wielu znanych ludzi.

Do niedawna surowa dieta przepisy była wiązana z dietą jarską i wegańską, jednakże po wnikliwych badaniach uznano że w wypadku owej diety spadek zagrożenia zachorowania na raka jest wyższe aniżeli w wypadku diety, która zakłada spożywanie jarzyn i owoców poddanych obróbce termicznej - strona www warta odwiedzenia.

Dużo potraw w ramach raw można sporządzić w łatwy sposób, jako sałatki, owoce, soki. Inne wymagają trochę większego nakładu czasu i opracowania. Przepisy na posiłki takiej diety zakładają przygotowanie potraw przez namaczanie. Drugim podejściem jest kiełkowanie. Po wyciągnięciu namoczonych nasiona, fasolka i rośliny strączkowe mogą posiadać kiełki. Po odsączeniu, należy umieścić je w zbiorniku do kiełkowania. Kiedy nasiona, ziarna zaczną się otwierać i wypuszczą kiełki odpowiedniej średnicy, trzeba je przepłukać i odsączyć. Tak powstałe jedzenie można przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce przez kilka dni.

Artykuły, które jemy muszą być dokładnie myte i z pewnego źródła, najodpowiedniej z hodowli ekologicznych, świeże, bez oznak psucia się. Dieta RAW nie powinna być zastosowana gwałtownie, trzeba organizm sukcesywnie przyzwyczaić do surowych artykułów. Najlepiej systematycznie rezygnować z jedzonego dotychczas jadła i na to miejsce wdrażać coraz to więcej surowych jarzyn i owoców.

Czy opisywany wątek Cię interesuje? Jeżeli chcesz zdobyć dodatkowe informacje dotyczące tego zagadnienia, to odwiedź proponowany tekst (https://introwertus.pl/depresja-poporodowa/).

Opcjonalnie można zdecydować się na mniej ekstremalny sposób i połączyć tradycyjne jedzenie z dietą RAW.